Відновлення дитячої лікарні «Охматдит»: що відбувається сьогодні та чому так і не розпочались ремонтні/будівельні роботи?

Дата: 12.10.2024 15:26

Відновлення дитячої лікарні «Охматдит», яка була пошкоджена внаслідок ракетного удару рф: що відбувається сьогодні та чому Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко не відновив лікарню, як обіцяв під час брифінгу 02.08.2024 року.

Про це розповіла адвокат Соколовська Оксана, яка є заступником голови БО «Благодійний фонд «Охматдит - Здорове дитинство».

Після вступу адвокатів Євгена Солодко та Оксани Соколовської в якості учасників Фонду з метою недопущення будь-яких зловживань, маючи на меті здійснення нагляду за дотриманням діючого законодавства у благодійній діяльності Фонду та відновлення довіри до Фонду зі сторони громадськості, повідомляємо, що всі грошові кошти, що були зібрані всією Україною та міжнародними донаторами, залишилися недоторканими.

Будь-яких законодавчих підстав для безпідставного перерахування благодійних коштів на Державні казначейські рахунки у Фонду не було.  Проте, Фонд неодноразово висловлював бажання взяти участь у відновленні лікарні на підставі тристоронніх договорів.

Більш того, заступником голови Фонду – Оксаною Соколовською разом з Євгеном Солодко, Адвокатським бюро «Киченок Андрія», з яким укладено Договір про надання правничої допомоги та антикризовою командою Фонду, 09 вересня 2024 року на адресу МОЗ України було підготовлено та направлено План відновлення НДСЛ «Охматдит».

Проводячи влітку тендер на Поточний ремонт - відновлюваних робіт Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит», в тому числі проведення поточного ремонту (невідкладного) фасаду та внутрішнього опорядження будівлі Сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» МОЗ України, інвентарний номер 1013017277 (далі за текстом – поточний ремонт фасаду), який розташовано за адресою: м. Київ, вул. В.Чорновола, 28/1, пошкоджений внаслідок військової агресії російської федерації проти України 08 липня 2024 року, Фонд в тендерних умовах визначив головну умову – відновлення фасаду Сучасного лікувально-оздоровчого комплексу НДСЛ «Охматдит» протягом 45 днів.

Саме стислими строками були обумовлені кількість та різноманітність тендерних умов та пропозицій від учасників, а не тим, що вигадували собі грантові антикорупціонери.

Міністр Ляшко вчинив дії, що свідчать про грубе втручання у господарську діяльність Фонду та фактично не дав реалізувати волю благодійників, які довірили свої благодійні кошти Фонду саме на відновлення пошкодженого Сучасного корпусу Лікарні за 45 днів або до початку опалювального сезону.

На письмову пропозицію заступника Голови Фонду Соколовської О. щодо швидкого відновлення Фасаду - єдиного можливого способу у правовому полі, міністр Ляшко В. до цього часу не відповідає.

Ті «прозорі» схеми щодо відновлення фасаду Сучасного комплексу, що озвучує Віктор Ляшко разом з Радою з відновлення та Е. Адамановим, який призначений нещодавно на посаду заступника міністра з ДП «Медичні закупівлі України», не може бути реалізовано в законодавчому полі України ані в 2025, ані в 2030 році, оскільки на пошкоджену будівлю НДСЛ «Охматдит» МОЗ не оформлено права власності, не введено всі секції корпусу в експлуатацію, а відтак неможливо що небудь відновлювати на базі незавершеного будівництва навіть через тендер.

Перший тендер показав головне – більше 10 учасників готові були відновити будівлю за 45 днів.

Отже, міністр проігнорував можливість скористатися коштами благодійників, що знаходяться на рахунках Благодійного фонду, оскільки Фонд вимагав відповідного контролю, який не влаштовував міністра охорони здоров’я.

Також міністр міг відновити фасад за 45 днів за рахунок благодійних внесків, яких на казначейському рахунку в рази більше, аніж у Фонду «Охматдит – здорове дитинство», у випадку реального бажання відновлення лікарні.
            Скасувавши на брифінгу тендер, який не було організовано та проведено міністром Віктором Ляшко, бачимо, що до опалювального сезону не організовано та не виконано поточний ремонт фасаду. Тому, можна зробити висновок, що є більш вагома причина щодо прийняття рішення не відновлювати Сучасний комплекс, яка сягає корінням у 2017 рік або у часи, коли він був Головним санітарним лікарем України.

Як наслідок, на пошкоджену будівлю внаслідок російської агресії проти України, будуть витрачатися додаткові енергоресурси, що призведе до збитків  бюджету України на десятки мільйонів гривень. Так, у випадку холодної зими може так статися, що МОЗ заплатить за обігрів повітря більше, аніж навіть найдорожча пропозиція тендеру, який Ляшко скасував.

Тим не менш, у міністра на столі є письмова пропозиція від Фонду, на яку він не надає відповідь 32 дні та за яким Фонд також  готовий протягом 45 днів відновити фасад за тристороннім договором з МОЗ.

Якщо пан Ляшко погоджує пропозицію щодо відновлення будівлі лікарні, то Сучасний комплекс буде відновлено максимум до середини січня 2025 року та цим скоротить багатомільйонні збитки бюджету за 2-3 місяці.

Безумовно зимові роботи коштують дорожче літніх.

Проте, сума відновлення в будь-якому випадку буде набагато менше, аніж збитки, які Ляшко В. К. вже наніс державному бюджету, не лише втручанням в господарську діяльність Фонду, але й своєю бездіяльністю на посаді міністра.  

Відтак, залишимо це на совісті міністра охорони здоров’я Ляшко В.К. та грантових антикорупціонерів, які ловили хайп у ЗМІ заради монетизації статей замість відновлення дитячої лікарні Охматдит.