Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №11407, яким вносяться зміни до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Згідно з документом, за військовими, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або зниклими безвісти зберігається виплата грошового забезпечення до повного з'ясування обставин, але не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
Передбачається, що військовослужбовці зможуть самостійно визначити членів сім'ї, які отримуватимуть їхнє грошове забезпечення у разі потрапляння того в полон або зникнення безвісти.
Для цього військовий має скласти особисте розпорядження, визначивши розмір частки таких осіб у відсотках, та передати його командиру військової частини або командиру підрозділу.
У разі відсутності такого розпорядження виплата грошового забезпечення здійснюватиметься рівними частками у порядку черговості.
Як отримати державну грошову допомогу родинам військовополонених і цивільних осіб, яких незаконно утримує рф?
Якщо ваша близька людина перебуває в полоні, ви можете звернутися до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, яка функціонує при Мінреінтеграції.
За рішенням Комісії родина має право на отримання щорічної державної грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень за кожен рік перебування такої особи в полоні.
Для отримання зазначеної фінансової допомоги потрібно звернутися до Мінреінтеграції. З алгоритмом дій і переліком необхідних документів можна ознайомитися за посиланням.
Зразок заяви про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Зразок заяви про отримання державної грошової допомоги.
У разі виникнення питань щодо отримання державної допомоги членам сімей полонених можна звертатися до Мінреінтеграції за номерами: (044) 355-14-56 та (097) 901-55-71 (Viber, WhatsApp).