Ігрова залежність, також відома як лудоманія, офіційно визнана Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) психічним розладом, а таке поняття як «ігровий розлад» включено до 11-го видання нормативного документа «Міжнародна статистична класифікація хвороб» (МКХ; 6С51; ICD11) та віднесено до розділу 06 «Розлади психіки, поведінки або розвитку нервової системи».
Ігрова залежність – серйозна проблема, яка може впливати на фізичне та психологічне здоров’я людини. Для більшості гравців азартні ігри є просто розвагою у вільний час. Вони ставлять перед собою обмеження, контролюють бюджет та час. Однак деякі гравці втрачають контроль, витрачають на азартні ігри дедалі більше часу, грошей та уваги, ігноруючи при цьому роботу, сім’ю та соціальні зв’язки.
Щоб мінімізувати негативні наслідки участі в азартних іграх, Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) затвердила «Принципи відповідальної гри».
Принципи відповідальної гри – це основні засади, які встановлюють заходи спрямовані на попередження та мінімізацію негативних наслідків участі фізичної особи в азартній грі, та заходи спрямовані на організацію самообмежень і самоконтролю для гравців
Одним із принципів відповідальної гри є самоконтроль та самообмеження.
Гравець має право обмежити свою участь в азартних іграх шляхом встановлення особистих обмежень, а також ліміту коштів, які він бажає витратити на азартну гру. Таким чином, перед початком гри ви можете визначити для себе суму коштів, які бажаєте витратити на азартну гру, встановити тривалість участі в азартній грі чи інші особисті обмеження. Для встановлення таких обмежень необхідно звернутися безпосередньо до організатора азартних ігор.
Участь особи в азартних іграх може бути обмежена шляхом внесення її до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.
Як внести відомості (потрапити) до Реєстру? Законодавством передбачено 3 способи:
1. ЗА ЗАЯВОЮ ПРО САМООБМЕЖЕННЯ
Особа самостійно себе обмежує від участі в азартних іграх на строк від 6 місяців до 3 років шляхом подання відповідної заяви.
Важливо! Відкликання заяви про самообмеження не допускається! Тобто після подання заяви її відкликати, анулювати чи скасувати неможливо.
2. ЗА ЗАЯВОЮ ПРО ОБМЕЖЕННЯ
Члени сім’ї гравця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти) або законні представники обмежують його участь в азартних іграх на строк до 6 місяців.
3. ЗА РІШЕННЯМ СУДУ
Якщо гравець в результаті участі в азартних іграх призводить себе та/або свою сім’ю до тяжкого матеріального стану, він може бути обмежений у відвідуваннях гральних закладів та участі в азартних іграх на строк від 6 місяців до 3 років.