Як зробити перерахунок за комунальні послуги: пояснює адвокат (відео)

Дата: 03.11.2023 15:19

За вікном холод, у крані низька температура води, опалення ледь гріє, а платити доводиться так, ніби якість послуг вас влаштовує? Що робити у такому випадку, за нормами Порядку проведення перерахунків від 17 лютого 2010 р. № 151.

Дія документу поширюється на фізичних чи юридичних осіб — споживачів, яким надаються послуги не в повному обсязі, зниженої якості (відхилення показників від нормативних). Тобто, перерахувати суми можуть як звичайним споживачам у житловому фонді, так і власникам нежитлових приміщень чи підприємствам, які підпадають під умови. Виняток - ліквідації наслідків аварії чи ремонтні роботи.

Неякісне надання послуг - це, наприклад, перерви у наданні холодної води більше 6 годин на добу при цілодобовому водопостачанні, більше 30% загального часу постачання води за графіком більше два разів на місяць; або зниження якості води.

Перерахувати плату за опалення можна, якщо у квартирі температура нижче 18°С. Тоді сума у платіжці зменшуватиметься щодня на 3,3%. Що стосується електроенергії та гарячої води, то за ці комунальні послуги повинні перерахувати платіжки з урахуванням годин, коли послуги не надавалися.

Детальніше про свої права, як споживача, а також про те, як та що має зробити споживач для перерахунку суми за неякісне опалення та гарячу воду, які документи потрібно мати та хто це взагалі має ініціювати розповідає адвокат Ясько Ігор в ефірі "Першого шоу" Суспільне Культура: