Який максимальний термін зберігання неотриманої пенсії, після якого виплати будуть недоступні

Дата: 12.07.2022 20:11

Через війну багато пенсіонерів виїхали з України і тепер не можуть отримати пенсії, оскільки раніше виплати їм доставляла Укрпошта. Також не можуть отримати пенсії й українці, які зараз перебувають в окупації.

Однак, ті пенсіонери, які під час воєнного стану в Україні не змогли отримати нараховані пенсійні виплати, можуть звернутися до органів Пенсійного фонду, якщо минуло не більше трьох років.

Про це пише На пенсії з посиланням на Соціальну інформаційну платформу.

Так, щомісяця після закінчення виплатного періоду Укрпошта надає до Пенсійного фонду інформацію про невиплачені кошти. Формуються додаткові відомості для виплати цих коштів наступного місяця. Якщо і за додатковими відомостями людина не отримала грошей, вони зараховуються ще наступного місяця. Тобто кожного наступного місяця громадянин може отримати усі свої кошти. Так продовжується протягом 6 місяців.

Якщо пенсіонер не отримав грошей через півроку, виплати акумулюються і при зверненні до Пенсійного фонду протягом півроку громадянин отримає їх усі. Якщо більше року не отримував гроші – при зверненні до органів ПФУ спочатку українець отримає заборгованість за рік, а потім гроші у залишку повертатимуться щомісяця із виплатою поточної пенсії.

Ці правила діють не лише для українців, які опинилися в окупації, а й для тих, хто виїхав за кордон, вони після повернення до країни можуть отримати свою пенсію. Для цього також слід звертатися до сервісного центру Фонду.