Який спосіб вручення повісток законний - роз'яснення адвоката (відео)

Дата: 18.12.2023 16:08

Останнім часом з'явилось безліч відео та повідомлень, коли вручення повісток відбувається в фітнес клубах, ресторанах та закладах відпочинку у різних куточках України.

У зв'язку з цим виникли запитання чи є повістка законною, якщо її виписують у тренажерному залі, на вулиці, блокпості та чи взагалі уповноважені на це представники ТЦК.

Питання законності вручення повісток, ким і коли вони можуть бути вручені, а також алгоритм вручення роз'яснює адвокат Роман Сімутін.

СПОСІБ ВРУЧЕННЯ

Відповідно до пп. 2 пункту 1 Додатку 2 «Правил військового обліку», затверджених Постановою КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року оповіщення здійснюється шляхом надіслання або вручення розпоряджень чи повісток.

Тобто існує два способи: особисте вручення або направленням рекомендованого листа.

ЩО МАЄ МІСТИТИ ПОВІСТКА?

Як пояснює адвокат повістка має бути повністю заповнена та містити: 

а) прізвище, ім’я та по батькові; 
б) номер розпорядження, на підставі якого ви викликаєтеся; 
в) підпис начальника ТЦК.

ВАЖЛИВО: повістка не заповнюється при вас, на коліні та/або з помилками у прізвищі й без номера розпорядження. Повістка має бути заповнена на конкретну особу заздалегідь і підписана начальником ТЦК – лише дотримання цих вимог зобов'язує вас її взяти, незалежно від місця вручення.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗАРАЗ?

Повістку заповнюють біля вас, номер розпорядження відсутній, у прізвищах часто трапляються помилки, а замість підпису начальника використали факсиміле. Саму ж повістку вручає неуповноважена особа.

Чому так відбувається? Бо крім розпорядження про виклик, начальник ТЦК в цьому ж розпорядженні, наступним пунктом повинен уповноважити певну особу вручити вам повістку, а це ніколи не робиться.

Тож фактично допускається два грубих порушення:

1. Повістка виписується у спосіб, не передбачений законом: на коліні, з помилками та факсимільним підписом начальника ТЦК. 
2. Особа, яка її вручає, не має на це повноважень.

ВИСНОВОК

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади повинні діяти у межах та у спосіб передбачений Конституцією та законами. А чи передбачений Конституцією або законами описаний спосіб вручення повісток та чи виникають якісь правові наслідки, якщо людина відмовляється її прийняти? Не виникають і цим все сказано.

Детальне роз'яснення дивіться у відео адвоката Романа Сімутіна: