У Нідерландах для українських біженців планують запровадити нове правило. Працевлаштованих українців зобов'яжуть оплачувати проживання у муніципальних притулках.
Держсекретар у справах біженців Ерік ван дер Бург ініціював запровадження обов'язкових внесків від українців, які проживають у місцях прийому біженців та мають роботу. Міністерство розробляє відповідні норми для муніципалітетів, які ймовірно почнуть застосовувати до кінця цього року. Вже найближчим часом людей проситимуть робити внески у муніципалітеті Гільверсюм, але поки що на добровільній основі:
«Ми хочемо ознайомити мешканців пунктів прийому з вартістю їхнього перебування та зберегти підтримку прийому українців».
Поки внески є добровільними, тож ніхто не буде перевіряти, хто з біженців їх сплатив. Не буде й наслідків за несплату. Переміщені особи будуть проінформовані про це рішення листом і їм буде надана можливість сплатити внесок, який відповідає їхньому бюджету.
Яка ситуація з біженцями у Польщі?
1,2 тисячі заяв про міжнародний захист від українців надійшло за перший квартал в Польщі.
Отримуючи статус біженця, іноземці мають право на соціальну підтримку, включаючи проживання, харчування та медичне обслуговування, а також на курси з вивчення польської мови. Прохачі притулку можуть проживати в осередках для біженців або за їх межами.
Міжнародний захист відрізняється від тимчасового захисту, який надається у зв'язку із війною в Україні. Тимчасовий захист дає право на проживання у країні, право працювати, доступ до освіти та медичної допомоги, і для українців у ЄС він продовжений до 2025 року.
У країнах Європейського Союзу тимчасовим захистом користуються понад чотирьох мільйонів людей з України, з яких чоловіки займають 21,4%.
Разом з тим, у кількох країн ЄС поступово зменшується кількість біженців з України. Мова йде про Чехію, Швецію, Австрію, Данію та Польщу.
Нагадуємо, що за новим законом про посилення мобілізації Кабмін повинен ухвалити нові правила військового обліку для осіб, що перебувають за кордоном.