Агентство Європейського Союзу зі співробітництва правоохоронних органів (Європол) долучилося до спільної слідчої групи (JIT) щодо тяжких міжнародних злочинів, скоєних в Україні.
Про це повідомляється на сайті установи, зазначає Мінреінтеграції.
Відповідну угоду підписали генеральні прокурори семи країн-учасниць та виконавча директорка Європолу Катрін Де Болле під час 17-го засідання Консультативного форуму генеральних прокурорів Євроюсту.
Агентство надаватиме аналітичну та криміналістичну підтримку членам JIT, а також долучатиметься до збору й аналізу даних, законно отриманих із відкритих джерел (соцмереж, теле- та радіомовлення).
Крім того, Європол ділитиметься своїми знаннями та досвідом у сфері воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
У Міністерстві нагадали, що спільну слідчу групу створили торік у березні Литва, Польща й Україна за підтримки Євроюсту, а згодом до неї приєдналися Естонія, Латвія і Словаччина, і восени 2022 року – Румунія.
Крім того, за повідомлянням Мінреінтеграції Міжвідомча комісія з питань застосування та реалізації норм міжнародного гуманітарного права (МГП) в Україні ухвалила рішення про створення реєстру порушень МГП.
У заході прийняли участь представники Мінреінтеграції, МЗС, Міноборони, МОЗ, РНБО, Офісу Генпрокурора, Національного інформаційного бюро, Нацполіції, Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, Товариства Червоного Хреста України й інші.
На засіданні було створено ще дві робочі групи Комісії:
- з питань захисту природного середовища від наслідків збройного конфлікту;
- з документування воєнних злочинів.