З 17 липня всі чоловіки від 18 до 60 років мають мати при собі військово-обліковий документ для перетину кордону - речник ДПСУ

Дата: 07.07.2024 09:40

З 17 липня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають мати при собі військово-обліковий документ при перетині кордону, який може бути або паперовий або електронний.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі УП. 

16 липня спливає двомісячний термін, протягом якого військовозобов’язані українці мали стати на облік  або уточнити свої військово-облікові дані.

"З цим пов’язана і реалізація Державною прикордонною службою України  вимог пункту 17 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 560 від 16 травня 2024 року"- пояснив Демченко.

Якщо військово-обліковий документ буде відсутній, прикордонники відмовлятимуть у перетині кордону

Демченко пояснив, що також підставою відмови буде наявність у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть співробітників поліції.

Водночас категорії осіб, яким згідно з Правилами перетину кордону громадянами України дозволено виїзд з України, на даний час не змінилися.

Чоловіки, які мають відстрочку від призову чи виключені з військового обліку за станом здоров’я, мають право на перетин кордону за наявності інформації у військово-облікових документах про отримання такої відстрочки.