Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив про те, які питання були розглянуті та прийняті Кабінетом Міністрів України на останньму засіданні.
- Затверджено Порядок формування фондів житла, призначеного для тимчасового проживання, обліку та надання такого житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.
Також затверджено Порядок викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО та Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на викуп, будівництво житла з метою передачі для тимчасового проживання ВПО. Визначено наступні механізми формування фонду житла для ВПО: викуп житла, будівництво фондів тимчасового житла, реконструкція наявних будинків і гуртожитків, передача житла в комунальну або державну власність, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду.
- Внесено зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва за договорами фінансового лізингу та поширено вказаний Порядок на суб’єктів великого підприємництва. Визначено нові цілі державної підтримки: фінансування СПД-сільськогосподарських товаровиробників для провадження сільськогосподарської діяльності на період воєнного стану на таких же умовах, як за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», та фінансування СПД для забезпечення пасажирського та вантажного перевезення на період дії воєнного стану в Україні.
- Утворено Міжвідомчу робочу групу з питань забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання та санітарно-гігієнічними товарами в умовах воєнного стану та затверджено Положення про неї.
- Внесено зміни до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту і Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.
Зазначені зміни дозволять продовжити строк дії договорів про організацію перевезення пасажирів на міському, приміському та міжміському автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області, на період дії воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня його припинення чи скасування.
- Денонсовано Угоду між Урядом України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі рибного господарства.
- Затверджено план заходів забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.
Планом передбачено впровадження системи моніторингу стану продовольчої безпеки та економічної життєдіяльності найбільш важливих об’єктів інфраструктури аграрного ринку, надання державної підтримки та запровадження стимулюючих заходів для національного виробника продуктів харчування, запровадження програм адресної продовольчої допомоги тощо.
- Спрощено на час правового режиму воєнного стану процедуру формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів шляхом виключення із зазначеної процедури етапу погодження з регіональними радами професійної (професійно-технічної) освіти.
- Схвалено Стратегію інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу на період до 2024 року. Впровадження такої системи дозволить забезпечити чітку організацію суб’єктів моніторингу радіаційної обстановки в Україні, ефективне використання його результатів та підвищить оперативність та ефективність аварійного реагування.
- З метою запобігання дефіциту палива, що реалізується через мережу АЗС, прийняв рішення про підвищення граничного рівня торговельних надбавок, які нараховуються до середньої вартості 1 літра палива, зокрема, дизпалива з 5 до 7 гривень з урахуванням ПДВ (на 40%) та бензинів автомобільних з 4,55 до 6,50 гривень з урахуванням ПДВ (на 42,8%).
Водночас, Кабінет Міністрів України продовжив термін дії порядку застосування граничного рівня торговельної надбавки (націнки) на продовольчі товари, що істотну соціальну значущість, на весь період воєнного стану та на три місяці після його припинення чи скасування.
- Відкрито пункти пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ» для пішохідного та автомобільного сполучення, крім вантажного, через українсько-румунський державний кордон.