Звернення стягнення на рухоме майно

Дата: 24.01.2023 11:16

Аналізуючи норми ЗУ № 1255-IV «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» ВПВС в постанові від 21.12.2022 у справі № 914/2350/18 https://reyestr.court.gov.ua/Review/108480607 (п.п. 54 -70) зазначила, що процедура звернення стягнення на предмет обтяження пов`язана з передачею рухомого майна у володіння. Відповідно, якщо такої передачі не відбулось - звернення стягнення на це майно не було здійснене.

Оскільки факту передачі майна суди не встановили, звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження не відповідає процедурі позасудового порядку звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження, встановленій Законом № 1255-IV.

Одночасно ВПВС зауважила, що рішення банку про прийняття у власність рухомого майна є внутрішнім документом АТ «Мегабанк» як суб`єкта господарювання.

Таке рішення не може встановлювати обов`язки для третіх осіб та бути підставою для звернення стягнення на предмет забезпечувального обтяження.

Отже, не можна вважати порушеними права заводу внаслідок прийняття цього рішення як такого.

Як наслідок, ВПВС відмовила у задоволенні позовної вимоги про визнання протиправним рішення АТ «Мегабанк» про прийняття у власність рухомого майна.

Адвокат Михайло Гуцал