Блокада перевізників на польському кордоні: Україна та Польща готують позови до мітингарів щодо відшкодування збитків

Дата: 20.11.2023 09:41

Україна та Польща готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску через мітинг польських перевізників.

Про це заявив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП Володимир Балін в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Ситуація фактично критична, і на сьогодні ми говоримо про те, що маємо юридичну підтримку уже в Польщі. Адвокати отримали два завдання. Перше завдання - якнайшвидше розблокувати ситуацію. Друге завдання - з’ясувати, хто винен і хто буде сплачувати ці збитки. Ми над цим працюємо разом із нашими колегами", - прокоментував Балін.

В свою чергу польські адвокати отримали завдання юридично вирішити ситуацію на кордоні, а також з'ясувати, хто оплачуватиме збитки, яких українські перевізники зазнали за дні протесту.

"Перше завдання — якнайшвидше розблокувати ситуацію. Друге завдання — з’ясувати, хто винен і хто буде сплачувати ці збитки. Ми над цим працюємо разом із нашими колегами", - додав Володимир Балін.

1

Нагадаємо, від 6 листопада польські водії блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. За їх словами вони не витримують конкуренцію з українцями.

Для допомоги українцям міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури створило штаб, який допоможе з їжею, водою і медикаментами. 

Про це повідомив міністр Олександр Кубраков і додав, що на кордоні працює ініціативна команда, яка має 11 тисяч наборів для харчування, питну воду та необхідні ліки. Додаткові потреби можна вказати через гугл-форму https://forms.gle/uknNBtSDZ6hKVKdE9.

Якщо українським водіям потрібна буде евакуація, то міністерство спільно з профільними відомствами також допоможе з цим питанням. 

Наразі черги на польському кордоні сягають до декілька десятків кілометрів.

2