ДБР викрило злочинну організацію з-поміж працівників ТЦК, які створили масштабну схему ухилення від мобілізації

Дата: 02.11.2023 13:55

ДБР та СБУ викрили та заблокували безпрецедентно масштабну схему ухилення від мобілізації в якій були залучені посадовці 9 військкоматів з Києва та області, керівниця ВЛК Макарівського району Київщини та спільники з інших областей України.

Деталі повідомляють в ДБР.

Організував оборудку колишній начальник Київського обласного військового комісаріату, який вийшов на пенсію. Використовуючі особисті зв’язки він контролював інших учасників злочинної організації, які вносили завідомо недостовірні дані до військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку через непридатність до військової служби за станом здоров’я. До «пакету» документів входили підроблені довідки ВЛК, оформлені без проходження військовозобов'язаними встановленої процедури. Учасники угруповання надавали «клієнтам» поради, вказівки щодо місць, порядку та способу перетину державного кордону України.

Більшість документів оформлялося через один із районних ТЦК та СП Київської області, але до схеми було залучено представників ще щонайменше з 7 київських районних військкоматів та одного на Закарпатті.

За інформацією правоохоронців фігуранти допомагали «вирішувати питання» й в багатьох інших регіонах України.

Організатором було чітко продумано структуру злочинного угруповання - одна частина відповідала за підбір клієнтів, інша за незаконне оформлення документів і представники обох «гілок» для конспірації між собою не перетиналися.

За попередніми даними слідства за цією схемою за кордон могло виїхати щонайменше 100 ухилянтів. Повністю задокументовано 40 епізодів отримання грошей. Вартість «послуги» складала від 6 до 10 тисяч доларів США з однієї особи.

Під час обшуків за місцями роботи у ТЦК та проживання фігурантів у різних регіонах України, правоохоронці вилучили документацію та носії інформації, що підтверджують реалізацію протиправної схеми. Наразі працівники ДБР встановлюють точну кількість ухилянтів, які оплатили «послуги» зловмисників.

Організатору та шести особам повідомлено про підозри за різними частинами ст. 255 (створення злочинної організації, керівництво такою організацією та її структурною частиною, вчинені службовою особою з використанням службового становища) та ст. 332 КК України (усунення перешкод у переправленні осіб через державний кордон шляхом внесення недостовірних відомостей до військово-облікових документів та використання завідомо підробленого офіційного документа – довідки ВЛК). Також буде перевірено правдивість зняття з обліку чоловіків призовного віку у цих ТЦК та у разі виявлення фальсифікацій буде вирішуватись питання щодо відновлення установчих даних ухилянтів у Електронному реєстрі військовозобов'язаних.

Фото ДБР:

12

Відео ДБР: