Держпраці

Чи має право працівник, щодо якого вчинявся мобінг, на компенсацію нанесеної йому шкоди?

Дата: 20.04.2024 09:23

У разі ушкодження здоров’я працівника, причиною якого став мобінг (цькування), факт якого підтверджено судовим рішенням, що набрало законної сили, заподіяна шкода відшкодовується у розмірі понесених витрат на лікування.

Пільги для осіб з інвалідністю в разі надання їм відпусток

Дата: 16.04.2024 17:41

Чинне законодавство передбачає систему пільг та гарантій працівникам з інвалідністю. Зокрема, це стосується тривалості та порядку надання відпусток.

Тривалість відпустки залежить від встановленої групи інвалідності. Так, особам з інвалідністю I та II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи – 26 календарних днів (частина 7 статті 6 Закону України «Про відпустки»).

Якою має бути форма трудового договору в умовах воєнного стану?

Дата: 15.04.2024 13:49

За загальним правилом трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Статтею 24 КЗпП України визначено категорію осіб та обов'язкові випадки укладення трудового договору в письмовій формі.

Разом з тим, згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору.

На який період запроваджуються норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» відповіли в Держпраці

Дата: 09.04.2024 10:03

У Південному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці розповіли на який період запроваджуються норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»?

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» діє протягом воєнного стану, введеного

Особливості звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності

Дата: 22.03.2024 10:41

Звільнення працівника з ініціативи роботодавця під час тимчасової непрацездатності завжди викликає питання щодо його легітимності та відповідності законодавству.

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі виконання ним робіт/наданні послуг на підставі ЦПД?

Дата: 20.03.2024 11:39

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі виконання робіт (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору?

Відповідає Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Як уникнути потрапляння у ситуацію торговлі людьми?

Дата: 15.03.2024 11:29

Складна економічна ситуація в Україні, війна, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють розвитку торгівлі людьми. Для уникнення потрапляння у дану ситуацію варто пам’ятати основні правила безпеки.

Чи встановлюється випробувальний термін в період дії воєнного стану - роз'яснення Держпраці

Дата: 14.03.2024 10:16

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Випробувальний термін (строк) - це період часу, протягом якого роботодавець перевіряє працівника на придатність до виконання певної роботи.

В період дії воєнного стану, під час укладення трудового договору, умова про випробування працівника може встановлюватися для будь-якої категорії працівників, навіть для тих працівників, яким встановлення випробування було заборонено законом, у тому числі для:

Чи можна зменшити розмір оплати коштів за час встановленого простою в умовах воєнного стану?

Дата: 16.02.2024 11:01

Чи можна зменшити розмір оплати коштів за час встановленого простою в умовах воєнного стану?

Відповідає Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Призупинення дії трудового договору - роз'яснення Держпраці

Дата: 12.02.2024 10:06

Трудові відносини в умовах воєнного стану, в першу чергу,  регулюються Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15 березня 2022 року №2136.
Право на працю – одне з основних прав громадян в умовах воєнного стану, саме тому багато звернень громадян стосується питання призупинення дії трудового договору.

Підписка на Держпраці