Держпраці

10 правил надання відпустки без збереження заробітної плати для ВПО або працівників, що знаходяться за кордоном

Дата: 28.10.2022 12:39

Управління Держпраці у Сумській області підготувало 10 правил надання відпустки без збереження заробітної плати на період дії воєнного стану для ВПО або тих працівників, які знаходяться за межами країни

Правило № 1
Новий вид відпустки! Її надання врегульовано саме ч. 4 ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX, а не нормами ЗУ «Про відпустки». На такий вид відпустки взагалі не поширюються норми ЗУ «Про відпустки».

За неоформлених працівників – штраф. Суд підтримав правову позицію Держпраці

Дата: 21.10.2022 10:35

За неоформлених працівників – штраф. Суд підтримав правову позицію Головного управління Держпраці в Одеській області.

Деталі повідомляє Головне управління Держпраці в Одеській області.

Перевірки Держпраці під час війни та відповідальність за порушення норм трудового законодавства

Дата: 18.10.2022 10:25

Держслужба з питань праці продовжує роботу щодо виявлення неоформлених працівників також і під час воєнного стану. З одного боку воєнний стан передбачає деякі послаблення щодо нагляду і контролю діяльності підприємств, а з іншого в деяких випадках розширює можливості того чи іншого відомства.

Так, відповідні зміни до законодавства, які розв'язують руки, зокрема Держпраці щодо проведення перевірок були ухвалені Верховною Радою влітку і вже кілька місяців зазначене відомство може завітати до бізнесу з перевіркою. 

Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позицію Головного управління у винесенні штрафу понад 1,5 млн.грн.

Дата: 17.10.2022 10:10

У червні 2021 року фахівці відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Головного управління Держпраці в Одеській області здійснили позапланову перевірку характеристик продукції відповідно до вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» від 02.12.2010 № 2735-VІ (далі – Закон про ринковий нагляд) у ТОВ«Епіцентр К» (далі –ТОВ).

Перешкоджання посадовим особам Держпраці: суд зобов‘язав ФОП сплатити штраф понад 400 тис. грн.

Дата: 12.10.2022 10:35

Суд підтримав правову позицію Головного управління та зобов‘язав ФОП сплатити штраф понад 400 тис. грн.

У січні 2020 року фахівці Головного управління Держпраці в Одеській області здійснили перевірку до одного з ФОП Одещини. Однак, посадовим особам було створено перешкоду у реалізації контрольних повноважень, зокрема, з питань виявлення неоформлених трудових відносин, а саме через ненадання на ознайомлення документів, необхідних для здійснення контрольного заходу.

Три судові інстанції підтвердили правомірність постанови Головного управління щодо порушення трудових прав працівників ФОП

Дата: 24.09.2022 10:01

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (Верховний Суд) підтримав позицію судів першої та апеляційної інстанцій, які відмовили у задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця (ФОП) про визнання протиправною та скасування постанови ГУ Держпраці в Одеській області.

Підписка на Держпраці