Держпраці

Ергономіка робочого місця: як створити комфортні умови для роботи

Дата: 07.04.2025 17:32

Сучасна робота, особливо офісна, вимагає багато часу за комп’ютером або в одній позі. Неправильна організація робочого простору може призвести до проблем зі здоров’ям: болю у спині, перенапруги очей, головного болю та стресу.

Саме тому важливо дотримуватися принципів ергономіки – науки про створення комфортних і безпечних умов праці.

Не обмеження прав людей з обмеженими можливостями

Дата: 27.03.2025 15:52

В останні роки соціальна політика України стосовно осіб з інвалідністю зазнала суттєвих змін.

Найголовніше - сприяння більшому залученню людей цієї соціальної групи до участі у суспільному житті, реалізації їх можливостей та прав, як громадян України.

Права людини не залежать від медичного діагнозу, а стан її здоров’я лише визначає, яку підтримку така особа потребує для забезпечення її прав без будь-якого приниження та дискримінації.

Атестація робочих місць за умовами праці медичних працівників установ охорони здоров’я

Дата: 26.03.2025 12:35

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 461 затверджено: СПИСОК № 1 «Виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» і СПИСОК № 2 «Виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» (далі – Списки).

Як правильно оформити трудові відносини з неповнолітнім працівником та визначити тривалість робочого часу?

Дата: 20.03.2025 11:06

Питання: 

Як роботодавцю правильно оформити трудові відносини з неповнолітнім працівником та яка максимальна тривалість робочого часу неповнолітнього працівника?

Відповідь: 

На теперішній час багато молоді хоче реалізувати своє право на працю, разом з цим у роботодавців виникають питання стосовно належного оформлення трудових відносин з неповнолітніми.

Роз'яснення щодо відрахування із заробітної плати за дні відпустки

Дата: 17.03.2025 12:10

Чи проводити відрахування із заробітної плати за дні відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року, у разі звільнення працівника у зв’язку із виходом на пенсію?

Відповідає Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці:

Відповідальність роботодавця за затримку заробітної плати

Дата: 28.02.2025 22:27

Відповідно до статті 10 Закону України «Про організацію трудових відносин під час воєнного стану» — заробітна плата виплачується працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Особливості режимів робочого часу працівників під час дії воєнного стану

Дата: 18.02.2025 15:52

Питання тривалості, складу, режиму і порядку обліку робочого часу регулюються Кодексом законів про працю України (далі - КЗпП).

Розрізняють режим робочого часу, який встановлюється для працівників і режим роботи підприємства. Вони можуть співпадати або ні. Трудове право регулює лише режим роботи працівників.

Перехід на електронний облік: чи потрібна ще паперова трудова книжка?

Дата: 11.02.2025 11:02

Трудова книжка є одним з найважливіших документів громадянина України, оскільки підтверджує його трудову діяльність та встановлює загальний, безперервний й спеціальний стаж. Через цифровізацію трудових відносин паперова трудова книжка в Україні поступово втрачає свою обов'язковість.

Працівник потрапив у полон. Чи має підприємство зберігати працівникові місце роботи та середній заробіток?

Дата: 06.02.2025 11:27

Законом України від 26.01.2022 № 2010-IX «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» доповнено статтю 1191 Кодекс законів про працю України.

Підписка на Держпраці