Дії польських фермерів з українським зерном – свідома провокація третьої країни, - експерт

Дата: 14.02.2024 21:41

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, коментуючи дії польських фермерів, які висипали зерно з українських фур, припустив, що це можливо, була свідома провокація, щоб зробити нас з поляками далі конфліктуючими сторонами, «щоб задіти цю національну свідомість українців, розсипавши цей хліб».

Про це пише Голос Today.

«Тому для наших політиків дійсно важка ситуація. Ми маємо зробити заяву, але ми маємо не вестися на такі провокації. Тому що вони, скоріше за все, викликані третьою країною, країною-агресором, яка свідомо знищує українську продукцію, випалюючи, збиваючи, закидаючи снарядами. І зараз вони це зробили на території Польщі», - зазначив експерт.

Своє припущення він зробив на основі аналізу експорту продукції, який нещодавно зробили журналісти «Радіо Свободи». В якому йдеться про те, що з січня 2022 року по серпень 2023 року різноманітної кількості аграрної продукції з росії на територію Польщі надійшло більше 12 мільйонів тонн. За цей самий період української продукції надійшло у Польщу не більше 4 мільйонів. 

«І ми розуміємо, що навіть в цьому контексті заборони на імпорт української продукції, щоб Україна страждала економічно, вони тим самим розчищають для себе ринок. І тому дуже важливо, щоб Єврокомісія також зробила з приводу цього висновки і переглянула свої умови щодо санкцій щодо країни-агресора і в контексті імпорту їхньої продукції. Тому що з Білорусі товари завозяться, з портів Греції товари завозяться. І в цей момент, коли це перевозиться надвеликими масштабами, чомусь знайшли крайню в ситуації Україну, яка дійсно сьогодні використовує Польщу, чи Угорщину, чи Словаччину лише у вигляді транзиту», - підкреслив Марчук.