Гарантія комфорту: що має бути прописано в договорі з управителем

Дата: 20.11.2024 10:31

Укладання договору про управління багатоквартирним будинком – це справжній квест. Вам доведеться розшифрувати юридичні терміни, розібратися в тонкощах цивільного права і не заплутатися в умовах договору. Але не хвилюйтеся, ми допоможемо вам пройти цей шлях і розкриємо всі секрети цього документа.

У цієї статті ми будемо розбирати істотні умови договору з управителем, які повинен містити кожен такий договір.

1.Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором.

2. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем.

3. Умови договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком повинні відповідати умовам типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

4. Істотними умовами договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком є:

1) перелік послуг;

2) вимоги до якості послуг;

3) права і обов’язки сторін;

4) відповідальність сторін за порушення договору;

5) ціна послуг;

6) порядок оплати послуг;

7) порядок і умови внесення змін до договору;

8) строк дії договору, порядок і умови продовження дії та розірвання договору.

5. Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, такий договір (зміни до нього) підписується співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

Управитель протягом одного місяця з дня підписання з ним договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (змін до нього) зобов’язаний надати під власноручний підпис або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору (змін до нього), завірений підписом управителя.

За складеною у довільній формі письмовою заявою (у тому числі у формі електронного документа) співвласника примірник договору в електронній формі надсилається йому на адресу електронної пошти чи з використанням інших технічних засобів електронних комунікацій за контактними даними, зазначеними у заяві. У такому разі надання такому співвласнику або надсилання йому рекомендованим листом примірника договору не вимагається.

6. Договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк.

До договорів, предметом яких не є управління Багатоквартирним будинком, передбачене частиною шостою цієї статті, обмеження щодо строку договору не застосовується.

Отож, друзі, ми зробили перший крок на шляху до розуміння договору з управителем. Звичайно, це лише верхівка айсберга, і кожен конкретний випадок індивідуальний. Але тепер ви озброєні знаннями і можете сміливо вступати в переговори з управителем. Пам'ятайте, ваша квартира – це ваша фортеця, а договір – це міцний фундамент цієї фортеці. І нехай у вашому домі завжди буде порядок, а спілкування з управителем приноситиме лише задоволення (ну, або хоча б розуміння того, що ви все контролюєте).

Корисні посилання:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-14#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text

Посилання на форму типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинку форму затверджену Кабінетом міністрів України:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/712-2018-%D0%BF#Text

Адвокат Вадим Чунжин