гроші

Українці витрачають за кордоном із банківських карт по $35 млн щодня - заступник голови НБУ Ніколайчук

Дата: 29.01.2024 18:32

Українці витрачають за кордоном із банківських карт по $35 млн щодня, зараз більше грошей виводять з України, ніж пересилають в Україну.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук

Так, відтік з України коштів населення в категорії "подорожі" становив за 2022 рік $20 млрд, а за 2023 рік - $18 млрд. 

Із квітня 2023 року і донині з українських банківських карток за кордоном витрачається по $35 млн на добу.

Україні, можливо, доведеться затримати пенсії, зарплати вчителям і держслужбовцям, якщо Захід не надасть допомогу - Мінекономіки

Дата: 27.12.2023 16:02

Україні, можливо, доведеться затримати виплату заробітної плати для 10 млн пенсіонерів, 500 тисяч державних службовців та 1,4 млн вчителів, якщо Захід не дасть гроші.

Про це повідомила керівниця Міністерства економіки Юлія Свириденко у коментарі Financial Times.

Вона зазначила, що українську економіку до режиму "виживання" відштовхне дефіцит зовнішньої підтримки. Йдеться про те, що держава почала відновлення у 2023 році зі зростанням ВВП, за оцінками МВФ, у 4,5%.

ВПО та родини з дітьми можуть отримати кошти на власну справу - нова грантова програма

Дата: 15.08.2023 19:22

Благодійна організація «СОС Дитячі Містечка» оголосила грантову програму на створення або відновлення бізнесу.

Про це повідомляють на сайті організації.

До 150 тис. гривень можуть отримати батьки родин із дітьми з-поміж ВПО, які проживають чи зареєстровані в одній з областей: Полтавській, Київській, Івано-Франківській, Чернівецькій або Львівській. А також мають чинний статус ФОП, який вимушено призупинив діяльність. Або якщо ВПО готові відкрити його протягом найближчого місяця.

З 1 серпня в Україні запроваджуються нові правила операцій з готівкою (відео)

Дата: 20.07.2023 09:39

30 червня 2023 року Нацбанк вніс зміни до правил переказу грошей та поповнення рахунків через платіжні термінали готівкою.

Нагадуємо, що з 1 серпня під час поповнення картки або переказу потрібно буде вказувати номер телефону платника коштів у квитанції (крім оплати комунальних і деяких квитків).

У разі ініціювання операції з унесення готівки за допомогою терміналу для її зарахування на рахунки платник під час здійснення такої операції має:

ввести номер свого мобільного телефону на екрані ПТКС;

Як пільговикам повернути зекономлені за комуналку гроші

Дата: 02.05.2023 17:59

Після закінчення опалювального сезону на облікових рахунках бюджетних пільговиків є залишки. Раніше щороку до 1 червня проводився перерахунок, за результатами якого ці гроші можна було забрати і витратити на власний розсуд.

Минулого року, з урахуванням військових дій, не всі пільговики змогли отримати свої залишки за опалювальний сезон 2021-2022 років, і гроші повернулися на рахунок Міністерства соцполітики.

Володимир Зеленський підписав закон про платежі через електронні гаманці

Дата: 30.01.2023 17:49

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №4366 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)", який легалізує електронні гроші та прирівнює рахунки електронних гаманців до рахунків банків.

Робота банкоматів в Україні: де і скільки можна буде зняти готівки?

Дата: 09.12.2022 09:17

В Україні через масштабні відключення електроенергії збільшили суму, яку можна зняти готівкою в банкоматі. Так, у великих банках за раз можна зняти 20-50 тис. грн. Також зняти готівку зі своєї картки можна на касі супермаркету.

Відповідно до роз'яснення НБУ, на касі деяких супермаркетів можна зняти від 500 до 6 тис. грн., зокрема, гроші видають "АТБ-маркет", "Сільпо", "Фора", FOZZY, VARUS, NOVUS, ROSHEN, "Лоток", Thrash!, "Точка", "Сім23", EVA.

Гроші від націоналізованого майна підуть на військові потреби — в Раду внесли законопроєкт

Дата: 28.11.2022 16:34

Витрати на військові потреби в Україні колосальні. Покрити їх повністю вкрай складно, тому Рада готується прийняти законопроєкт про залучення коштів від націоналізованого майна.

«Як і обіцяв, вніс з колегами законопроєкт, щоб всі гроші від націоналізованого майна йшли лише на військові потреби», — написав в Telegram написав Ярослав Железняк, заступник голови депутатської фракції партії «Голос».

Боргова розписка: як правильно позичати гроші в знайомих і родичів?

Дата: 23.07.2022 09:40

Як юридично грамотно оформити процедуру позики грошей у приватних осіб?

Видання Фокус оприлюднили рекомендації юристів.

Так, в Україні передачу грошей у борг передбачає Цивільний кодекс України. А конкретні вимоги до форми, реквізитів, змісту розписки сформовані внаслідок багаторічної судової практики.

Підписка на гроші