З "ЛНР" було отримано 54 засуджених громадянина України - омбудсмен

Дата публікації: чт, 09/12/2019 - 13:30

Як повідомила на своїй сторінці у Фейсбук уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на мосту біля міста Щастя всьоме відбулась передача засуджених громадян України, які перебували в пенітенціарних установах на момент окупації частини Луганської області.

"Зазначаю, що під час передачі від представників «ЛНР» отримано 54 особи. Серед них наймолодшому – 26 років, а найстаршому – 61 рік. Ці засуджені проживали на території Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Кіровоградської областей та м. Києві.

Відразу після проходження усіх необхідних процедур одну особу сьогодні ж буде звільнено, у зв’язку із закінченням строку відбування покарання" - написала Денісова.

Також вона повідомила, що було передано 10 кримінальних справ, за якими засуджені особи зможуть звернутися до судових органів в порядку апеляції або касації. Право цих громадян на вільний доступ до правосуддя буде відновлено.

Нагадаємо, що з грудня 2018 року до сьогодні з окупованої частини Луганської області було отримано 373 засуджених громадянина України, а з Донецької – 13, з них 105 осіб – звільнено.

"Робота в даному напрямку продовжується та перебуває під особистим контролем президента України Володимира Зеленського" - додала Денісова.

відео / фото