права громадян

У Волинському ТЦК та СП визначили місце для зустрічи адвокатів з військовозобов'язаними

Дата: 28.08.2024 13:36

Нещодавно у Волинському обласному ТЦК та СП заявили, що адвокати не повинні втручатися у процеси мобілізації, адже це "може призвести до порушення об'єктивності та незалежності процесу мобілізації та медичного огляду".

Це визвало широкий резонанс, як серед адвокатів, так і серед громадян. Також на цю заяву негативно відреагував омбудсмен Дмитро Лубінець.

"Адвокатів допускають навіть у місця позбавлення волі, а у ТЦК ні" - Омбудсмен Лубінець прокоментував скандальну заяву Волинського ТЦК

Дата: 20.08.2024 09:15

Нещодавно у Волинському обласному ТЦК та СП прокоментували сюжет одного з волинських телеканалів щодо втручання адвокатів у процеси мобілізації та медичних оглядів.

Зокрема, у ТЦК заявили, що такі процедури мають специфічний характер і потребують знання спеціалізованих аспектів, якими володіють лише уповноважені особи та фахівці і додали, що втручання сторонніх осіб, зокрема адвокатів, може порушити об’єктивність і незалежність процесів мобілізації та медичного огляду, що є критично важливими для національної безпеки.

Які дії з боку працівників ТЦК вважаються незаконними й порушують права українців?

Дата: 07.08.2024 19:59

В Україні триває воєнний стан та відбувається загальна мобілізація. У цей період представники ТЦК та СП можуть зупиняти військовозобов'язаних чоловіків на вулиці й виписувати їм повістки для уточнення даних або перевіряти військово-облікові документи.

Проте, є дії з боку працівників ТЦК, які вважаються незаконними й порушують права українців. 

Про це розповів військовий Полтавського ТЦК та СП Олександр Мацько в інтерв'ю "Суспільне.Полтава". 

Права ТЦК та відповідальність військовозобов’язаних: все, що треба знати про мобілізацію

Дата: 04.08.2024 19:59

В Україні вже третій рік триває повномасштабна війна і йде мобілізація військовозобов'язаних. Останнім часом все частіше виникають конфлікти та непорозуміння між представниками ТЦК та громадянами - то представники ТЦК, застосовують силу, аби посадити людину у машину, то громадяни нападають на військових. І всьому цьому має надаватися правова оцінка.

Захист конституційних прав та свобод людини і громадянина: що може обмежуватись під час дії воєнного стану?

Дата: 28.07.2024 09:17

Конституція України – основний закон нашої держави, а отже в ній закріплені права і свободи людини і громадянина.

Конституційні права людини і громадянина – це види можливої поведінки людини і громадянина у суспільстві та державі з метою задоволення своїх життєво важливих інтересів, які зазначені у Конституції та інших нормативно-правових актах.

Конституційні свободи людини і громадянина – це їх спроможність діяти відповідно до своєї мети, інтересів, можливість вибору власного незалежного того чи іншого рішення.

Чи законно ТЦК забороняють користуватися телефоном та як себе захистити у такому випадку?

Дата: 29.05.2024 10:01

Останнім часом у ЗМІ та соцмережах повідомляють про непоодинокі випадки, коли працівники ТЦК обмежують військовозобовязаним доступ до засобів зв'язку.

Чи законні такі заходи і як слід діяти у подібних ситуаціях розповіли юристи.

Так, юристка Надія Шуляк вважає, що заборона користуватись засобами зв'язку, зокрема телефонами, у ТЦК є незаконною та необґрунтованою. Вона наголошує на тому, що громадяни мають право зберігати при собі свої засоби зв'язку та використовувати їх у будь-який час.

У Верховній Раді пропонують обмежити доступ до інформації та рішень судового реєстру - правозахисники закликають не робити цього

Дата: 20.05.2024 10:06

Комітет з питань правової політики Верховної Ради України розглянув та рекомендував проєкт закону № 7033-д до голосування у парламенті. Цей законопроєкт обмежує доступ до інформації та рішень судового реєстру, які становлять значний суспільний інтерес і є важливими для реалізації функцій громадського контролю за діяльністю органів правопорядку. Запропоновані зміни суперечать принципам демократичного суспільства і євроінтеграційним зобовʼязанням України.

Україна тимчасово відступає від Конвенції з прав людини: які обмеження можуть бути запроваджені під час воєнного стану?

Дата: 29.04.2024 10:03

Україна подала заявку до Ради Європи про часткове призупинення дії в країні деяких пунктів Європейської конвенції з прав і свобод людини у зв'язку з воєнним станом.

Відповідний документ опубліковано на сайті міжнародної організації в неділю, 28 квітня і уточнюється, що саму заявку було подано ще 4 квітня.

Про відступ від яких прав повідомлено Раду Європи?

Передбачені Конвенцією про захист прав людини:

  • Стаття 8 – Право на повагу до приватного і сімейного життя;

Права та пільги внутрішньо переміщених осіб: що потрібно знати?

Дата: 28.04.2024 20:07

Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Як уникнути неправомірного розшуку: поради від юридичних експертів

Дата: 16.02.2024 23:43

В останній час в Україні з'явилися повідомлення про нові методи, які застосовуються для залучення чоловіків для військового обліку, навіть без офіційного прийняття нового закону про мобілізацію. Працівники територіальних центрів комплектування (ТЦК) та поліція, використовуючи незнання громадян, зупиняють чоловіків на вулицях або в інших громадських місцях, перевіряють їхні документи та інформують, що вони перебувають у розшуку військкомату згідно з даними у спеціальному реєстрі.

Підписка на права громадян