Нещодавно у Волинському обласному ТЦК та СП заявили, що адвокати не повинні втручатися у процеси мобілізації, адже це "може призвести до порушення об'єктивності та незалежності процесу мобілізації та медичного огляду".
Це визвало широкий резонанс, як серед адвокатів, так і серед громадян. Також на цю заяву негативно відреагував омбудсмен Дмитро Лубінець.
У зв'язку з цим, після активного обговорення питання надання правової допомоги військовозобов'язаним та з метою налагодження взаємодії, керівником Волинського ОТЦК та СП було проведено зустріч із Радою адвокатів Волинської області на якій обговорили проблемні питання та шляхи їх вирішення задля поліпшення подальшої роботи.
Також у Волинському ТЦК поінформували громадян, захист прав яких може здійснюватися адвокатами. Зокрема, до територіальних центрів прибувають громадяни різних категорій:
- особи звертаються з питаннями соціальних виплат, допомог, пенсій, одноразових грошових виплат;
- щодо надання їм відстрочки чи внесення актуальних відомостей до реєстру «Оберіг»;
- військовозобов’язані особи, що прибувають до ТЦК та СП з рекомендаційним листом задля проходження військової служби за контрактом;
- військовозобов’язані, що перебувають у розшуку та доставлені органами Національної поліції.
Як зазначили в ТЦК, саме під час надання правової допомоги останній категорії громадян, надходять відповідні зауваження та скарги, оскільки доступ сторонніх осіб до військових обʼєктів, насамперед пункту попереднього збору військовозобовʼязаних, є обмеженим.
З метою дотримання конституційного права військовозобовʼязаних громадян на отримання правової допомоги, було визначено спеціальне місце на території Волинського ОТЦК та СП, що не є режимним об’єктом, для забезпечення конфіденційного спілкування адвокатів з громадянами, що призиваються на військову службу.
"Це рішення спрямоване на створення належних умов для надання адвокатами якісної правової допомоги", - зауважили в Волинському обласному ТЦК та СП.