У Міністерстві соцполітики озвучили реальний прожитковий мінімум в Україні

Дата: 07.08.2022 09:24

Реальний прожитковий мінімум у кілька разів вищий за той, який задекларований нині на папері.

Про це зазначила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

"Прожитковий мінімум, який зараз офіційно затверджено в Україні, навіть близько не відповідає його реальній величині. Реальна цифра, як мінімум, у 2,6 рази вище. В уряді не відмовилися від наміру підвищити офіційний ПМ до реального рівня але це стане можливим лише після війни" - повідомила Жолнович.

Зокрема, на грудень в Україні заплановано чергове підвищення прожиткового мінімуму. Відповідно, мають зрости максимальна та мінімальна пенсії, надбавки до пенсій за наднормативний стаж, а також інші виплати.

Як зазначила Оксана Жолнович на сьогодні офіційний прожитковий мінімум навіть близько не відповідає реальному. Реальний – принаймні у 2,6 рази вище. Тобто, якщо сьогодні середній офіційний прожитковий мінімум по країні становить 2508 гривень, то реальний ПМ дорівнює приблизно 6,5 тисяч. Причому мінімальна пенсія, яка прив'язана до ПМ, дорівнює навіть цьому середньому значенню, а прожитковому мінімуму для осіб непрацездатного віку. А він ще нижчий – 2027 гривень.

Незважаючи на те, що влада визнає величезну прірву між реальним ПМ та офіційним, все ж таки підвищувати його в грудні до реального розміру ніхто не має наміру. Для цього бюджет і близько не має коштів. На сьогодні навіть невелике заплановане підвищення і те видається проблематичним, каже Жолнович.

"Сьогодні у нас війна, і ми не можемо це відкинути, обійти і не враховувати. Усі витрати, які є, максимально спрямовуються насамперед на військові потреби... Та й закони математики ніхто не скасовував", - наголосила міністр.

Тож у грудні ПМ, а разом із ним і мінімальна пенсія, зросте, у найкращому разі, до запланованих 2093 гривень. Однак на майбутнє влада не відмовляється від планів, які декларувала колишня міністр соцполітики Марина Лазебна – підвищити ПМ до розмірів реального.

Щоправда, для цього потрібно буде відв'язати від ПМ безліч інших виплат, пов'язаних із ним: штрафи, платежі за ліцензіями, а також зарплати і пенсії суддів. Адже, якщо залишити теперішню прив'язку до ПМ, то з новим його значенням виплати суддям також зростуть у 2,6 рази.

24tv.ua