військомат

Чому на фронт відправляють людей, які не готові служити, якщо є добровольці - роз'яснення начальника ТЦК

Дата: 09.08.2022 19:14

На поширене запитання чому на фронт відправляють людей, які не зовсім хочуть або не готові служити, якщо є добровольці відповідає в інтерв'ю hromadske начальник Дарницького територіального центру комплектування (ТЦК) у м. Києві полковник Руслан Тригуб.

Що потрібно знати при врученні повісток і яка передбачена відповідальність

Дата: 24.07.2022 10:25

 

Громадянам України потрібно знати свої права та порядок вручення повісток. Дуже важливо його дотримуватись, щоб надалі не виникали проблеми як у військовозобов'язаних, так і безпосередньо у центрів комплектації при здійсненні своїх повноважень, а також запобіганню зловживань та порушень Закону.

Докладніше про це Ви дізнаєтесь із відео нижче.

Корисні посилання:

З якими хворобами не мобілізують?

Дата: 24.07.2022 10:17

Не підпадають під мобілізацію ті військовозобов’язані, які визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я або ж повністю непридатними з виключенням із військового обліку відповідно до висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).

Кожен призовник проходить повноцінний медичний огляд у хірурга, терапевта, дерматолога, стоматолога, невропатолога, психіатра, офтальмолога, оториноларинголога, а за умови наявності медичних показань – додаткових лікарів інших фахів.

Юридично про «повістки на вулиці» - коментар адвоката

Дата: 16.07.2022 20:07

Оскільки петиція на сайті Президента про заборону вручення повісток на вулиці набрала необхідну кількість підписів та має бути розглянута Володимиром Зеленським, адвокат Вадим Володарський у Фейсбук висловив свою думку щодо даної теми суто з юридичної сторони:

Виключення з військового обліку по зору

Дата: 04.07.2022 10:03

Питання:

З дитинства маю діагноз: міопія високого ступеню, астигматізм. Проходив лікування. На правому оці було зроблено операції з метою зупинити зниження зору. Всі записи та медична картка залишилися на окупованій території.

У березні 2022 проходив ВЛК, де мені встановили ступінь придатності до військової служби "Придатний" (мене запитали які окуляри (-6,0 дптр) та скільки рядків я у них бачу).

Останнім часом зір почав знижуватись та я звернувся до лікаря у червні 2022 року. При перевірці зору у лікаря було встановлено:

Непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час

Дата: 26.05.2022 09:02

Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008  № 402 затверджено  Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (надалі – «Положення»).

В розділі «Медичний огляд призовників (допризовників)», зокрема в п. 2.9 Положення передбачено, що лікар за результатами огляду призовника виносить одну з таких постанов:

а) придатний до військової служби за графами ТДВ "А" 1-11;

б) тимчасово непридатний до військової служби. Потребує лікування (динамічного спостереження) на термін до ________ (указати дату);

Всеобщая мобилизация: где и кто имеет право вручать повестки и какие они бывают?

Дата: 11.04.2022 17:24

С начала российской агрессии президент Украины Владимир Зеленский издал Указ "Об всеобщей мобилизации", а 3 марта 2022 года вышел Закон "О мобилизации", которым указ президента был утвержден.

Объявлена ​​и проводится общая мобилизация в течение 90 суток со дня вступления указа в силу и затем по необходимости продлевается. Сейчас в Украине стартовала третья волна мобилизации.

Какие есть виды повесток, кто их вручает и могут ли вручить повестку на улицах и гостиницах читайте ниже.

Підписка на військомат