військовий облік жінок

Обов'язковий облік жінок у ТЦК: які важливі зміни набули чинності з новим законом про мобілізацію

Дата: 01.06.2024 13:16

З 18 травня набув чинності закон про посилення мобілізації. Звичайно, про загальну мобілізацію жінок у нових нормах не йдеться. Проте маються і певні важливі зміни, які стосуються військовозобов’язаних жінок.

Кому з жінок треба з’явитися до ТЦК і стати на облік та оновити дані розповів адвокат Роман Сімутін.

КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО СТАВАТИ НА ОБЛІК?

Військовий облік для жінок: кому треба з’явитися до ТЦК та СП?

Дата: 30.05.2024 09:09

Наразі в Україні ставати на військовий облік в обов’язковому порядку мають лише певні категорії жінок. Для інших це відбувається добровільно. При цьому призивати на службу або залучати до робіт із забезпечення оборони держави, можуть у добровільному порядку.

Що ж робити жінкам з оновленням даних розповідає "Адвокат права".

КОМУ ОБОВ’ЯЗКОВО СТАВАТИ НА ОБЛІК?

Чи може військовозобов'язана жінка отримати повістку: відповідь представника ТЦК

Дата: 09.10.2023 09:04

З 1 жовтня українські жінки, які мають медичну чи фармацевтичну освіту, мають стати на військовий облік і набути статусу військовозобов'язаних.

Речник Полтавського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), майор Роман Істомін розповів в інтерв'ю виданню Telegraf, чи будуть вручати повістки таким жінкам.

Жінки-медики, які мають стати на військовий облік, зможуть виїжджати за кордон — Держприкордонслужба України

Дата: 29.09.2023 09:11

Українські жінки з медичною та фармацевтичною освітою, які зобов’язані з 1 жовтня стати на військовий облік, зможуть і далі виїжджати за кордон.

Про це повідомив представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

"Змін, пов’язаних із перетином кордону, для жінок, які мають стати на військовий облік, немає", — повідомив він.

Військовозобовʼязані жінки-медики: які зміни передбачаються з 1 жовтня?

Дата: 26.09.2023 15:45

З 1 жовтня жінки деяких спеціальностей обовʼязково мають стати на військовий облік та будуть обмежені у виїзді за кордон.

Чи дійсно це так роз'яснили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Військовий облік жінок: що буде в разі неявки?

Дата: 22.09.2023 17:41

До 1 жовтня жінки в Україні повинні стати на військовий облік у ТЦК та СП. І хоча долучитися до лав ЗСУ може кожна охоча жінка, теперішній наказ стосується лише медичних спеціальностей.

Військовий облік жінок регулюється наказом Міноборони України №35. Згідно з ним, до 1 жовтня на військовому обліку будуть стояти:

Військовий облік жінок: примусово чи добровільно?

 

З 26 жовтня 2022 року набула чинності норма щодо добровільності військового обліку жінок (згідно ч.11 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»). Це стосується жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міноборони України, й придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини статті.

Військовий облік жінок: про деталі розповідає адвокат Ігор Ясько (відео)

Дата: 20.09.2023 08:20

З 1 жовтня частина українок має стати на військовий облік. Це стосується придатних до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

За порушення військовозобов'язаними правил військового обліку під час воєнного стану, на них можуть накласти штраф від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн) (стаття 210 КУпАП).

Підписка на військовий облік жінок