земельна ділянка

Продаж земельної ділянки - роз'яснення від БПД

Дата: 02.09.2024 17:10

Хто має право продавати землю:

  • громадяни України
  • юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України та/або держава
  • територіальні громади
  • держава

Документи, необхідні для оформлення договору купівлі-продажу земельної ділянки:

Що буде з невитребуваними земельними частками-паями з 2025 року - роз'яснення адвоката

Дата: 29.01.2024 13:06

Ще у 2020 році Мін'юст попереджав, що власникам невитребуваних ділянок та їх спадкоємцям потрібно поспішити з оформленням прав на землю. У 2024-му році залишився останній шанс закріпіти своє право на пай.

Так, за ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (№ 899-IV) якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Хто має право на викуп фермерської землі?

Дата: 22.01.2024 15:42

Відповідно до ч. 1 ст.92 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

У п. 6-1 розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України передбачено право певної категорії суб'єктів, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельною ділянкою державної чи комунальної власності, на купівлю таких земельних ділянок без проведення земельних торгів.

Земельні ділянки лісогосподарського призначення: способи захисту, обчислення строку позовної давності

Дата: 16.11.2023 10:38

ВС у складі колегії суддів КЦС вважав за необхідне відступити від висновків, сформульованих у постановах ВПВС від 30.05.2018 у справі № 368/1158/16-ц та від 23.11.2021 у справі № 359/3373/16-ц, щодо розгляду спору про повернення з незаконного володіння земельної ділянки лісогосподарського призначення як віндикаційного позову й обчислення позовної давності за позовами прокурора від дня, коли про порушення свого права або про особу, яка його порушила, довідався або міг довідатися саме прокурор.

Коли член фермерського господарства має право на земельну ділянку із земель господарства

Дата: 22.09.2023 19:37

Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що член фермерського господарства, який отримав земельну ділянку в користування для створення фермерського господарства й раніше не набув права на земельну частку (пай), може приватизувати цю земельну ділянку в межах розміру земельної частки (паю) за умови припинення права користування нею фермерським господарством.

Внесення до Держземкадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в умовах війни

Дата: 07.08.2023 11:15

Кабмін України своєю постановою від 25 липня 2023 р. № 766 відновив реалізацію пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками, але з певними обмеженнями.

Повноваження Державного кадастрового реєстратора щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки можуть здійснювати сертифіковані інженери-землевпорядники які відповідають наступним вимогам:

Наслідки використання земельної ділянки не за цільовим призначенням - припинення права власності

Дата: 14.03.2023 11:50

Прокурор просив припинити право власності на спірну земельну ділянку, отриману безоплатно для ведення особистого селянського господарства (2 га), через її використання не за цільовим призначенням, а саме для видобутку надр (видобування піску глибиною розробки більше 2 метрів).

Витребування спірної земельної ділянки "шляхом знесення об'єкта нерухомості"

Дата: 09.03.2023 15:18

Суди встановили, що спірна земельна ділянка належить до земель державного лісового фонду, а тому правильно визначили правовий режим спірної земельної ділянки як належної до категорії земель лісогосподарського призначення.

З огляду на законодавчі приписи вилучення для нелісогосподарських потреб і передання у власність такої спірної земельної ділянки належало до повноважень саме ОДА, а не міської ради.

Підписка на земельна ділянка