Іпотека під 3% річних: які категорії українців зможуть отримати доступний кредит з 1 жовтня

Дата: 18.09.2022 10:36

З 1 жовтня в Україні стартує програма пільгового кредитування та придбання житла в кредит лише під 3% річних. Але така можливість з'явиться не для всіх громадян, а лише для певних груп українців.

Так, оформити пільгову іпотеку на житло з жовтня зможуть наступні категорії громадян:

  • військовослужбовці;
  • правоохоронці;
  • педагоги;
  • медики;
  • вчені.

Особи, які оформили пільговий кредит, мають внести початковий внесок у розмірі 20% від загальної суми. Виплати суми, що залишилася, розіб'ють на 20 років.

Усім, хто відноситься до вищевказаних категорій населення і хоче отримати кредит, потрібно буде заповнити заявку в "Дії", вибрати житло, дочекатися відповіді від банків, а потім укласти договір на купівлю житла в іпотеку. Процедура виглядає максимально простою і не бюрократичною.

Другим етапом програми "Доступної іпотеки" буде видача кредитів для внутрішньо переміщених осіб" та всіх інших категорій українців. Ставка складе 7% річних. Стартує цей етап з 2023 року. Точна дата поки не відома.

В уряді заявили, що програма пільгового кредитування допоможе забезпечити сотні тисяч українців власним житлом. У той же час збільшиться прибуток від податків, що позитивно вплине на економіку країни в цілому.

 

24tv.ua