кібершахраї

"Зимова єПідтримка" у тисячу гривень: як не потрапити на шахраїв та не втратити набагато більше грошей?

Дата: 15.12.2024 20:31

Мешканка Чернівецької області втратила майже 100 тисяч гривень, ставши жертвою шахрайської схеми, пов'язаної з фейковою програмою "Зимова єПідтримка".

"Адвокат права" розповідає про шахрайську схему, аби люди не потрапили "на гачок" шахраїв.

Отже, жінка побачила в месенджері оголошення про можливість отримати тисячу гривень за програмою "зимова єПідтримка" і перейшла за посиланням та вказала свої банківські дані на підробленому сайті. У результаті з її рахунку зникли 98 960 гривень.

Що необхідно робити, щоб не стати жертвами кібершахрайств?

Дата: 14.10.2024 12:44

Злочинці зламують облікові записи користувачів месенджерів та розсилають контактам жертв повідомлення з фішинговими посиланнями про нібито отримання грошової допомоги від держави або міжнародних організацій. У такий спосіб зловмисники отримують банківські дані потерпілих.

Про це розповів старший оперуповноважений з оперативого пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Артем Бухтіаров.

Як знаходять шахраї своїх жертв?

Клацніть посилання та придбайте товар: кіберполіція попереджає про шахраїв

Дата: 05.06.2024 14:39

Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення з пропозиціями легкого заробітку. Схема полягає в нібито популяризації товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.

Заблоковано хакерські сервіси світових кіберзлочинних організацій - міжнародна спецоперація EndGame

Дата: 30.05.2024 16:35

За безпосередньої участі правоохоронних органів України міжнародна кіберспільнота завдала нищівного удару по світовій кіберзлочинності, яка  за допомогою вірусів-вимагачів викрадала чутливі дані з подальшим шифруванням та шантажем потерпілих оприлюдненням цих даних у разі несплати викупу. 

Як не стати жертвою аферистів: про шахрайські дії в мережі Інтернет розповіли у відділі протидії кіберзлочинам

Дата: 12.04.2024 11:17

 

Про результати у справах, щодо шахрайств, які супроводжуються працівниками відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області, під час брифінгу розказав старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Сумській області Департаменту кіберполіції НПУ Артем Бухтіаров.

Так, за його словами, в рамках кримінального провадження за ч. 3, 4 ст. 190 КК України викрито організовану злочинну групу, що вчиняла шахрайські дії в мережі Інтернет, пов’язані з торгівлею нерозмитненими автомобілями, зокрема для ЗСУ.

Як не стати жертвою онлайн-шахраїв: кіберполіція розповіла про найпоширеніші схеми (інфографіка)

Дата: 25.03.2024 11:28

Найбільш масового поширення в Україні набули злочини, пов’язані з онлайн шахрайствами. Проблема протидії шахрайству в Інтернеті стоїть дуже гостро, адже понад 80% звернень громадян до кіберполіції припадає саме на такий вид злочинів (у середньому до кіберполіції за рік надходить близько 40 тисяч звернень громадян, 80% з яких – щодо шахрайства).

Про це повідомляють в МВС.

Більшість звернень – скарги на продаж неіснуючих товарів, злочини з використанням соціальної інженерії, афери з використанням фішингу. 

Міжнародна спецоперація: Нацполіція спільно з чеськими правоохоронцями затримала учасників злочинної організації

Дата: 22.01.2024 13:45

Зловмисники створили мережу фішингових сall-центрів на території столиці і ошукали десятки іноземців на майже два мільйони чеських крон, що в еквіваленті складає близько трьох мільйонів гривень. 

Обережно, шахраї! Почастішали випадки шахрайства на темі грошової допомоги українцям

Дата: 23.07.2023 14:33

В Україні почастішали випадки шахрайства на темі грошової допомоги.

У Мінреінтеграції попереджають про розповсюдження в месенджерах та соцмережах шахрайських публікацій із пропозиціями отримати соціальні виплати для українців, зокрема нібито від ВПП ООН та інших міжнародних організацій.

Для отримання допомоги шахраї пропонують перейти за посиланням та ввести дані для входу в онлайн-банкінг, які зрештою потраплять до злодіїв.

При цьому зловмисники використовують фішингові сайти, які імітують популярні українські банки.

Як захиститися від кібершахраїв та зберегти власні гроші: інфографіка від Мінцифри

Дата: 10.07.2023 17:52

Якщо вам колись телефонували з проханням озвучити код, який надійшов у повідомленні чи перейти за підозрілим посиланням, щоб підтвердити платіж будьте впевнені — так діють шахраї! 
 
Мінцифра застерігає, що з початком повномасштабної війни в Україні активність шахраїв лише зросла і найпопулярнішим методом ошукати українців залишаються махінації в інтернеті.  
 
Так, за минулий рік шахраї через схеми з платіжними картками заробили на українцях понад 481 млн гривень. Це на 46% більше, ніж до війни.  
 

Підписка на кібершахраї