Комендантська година в містах України: де запроваджено і які діють обмеження

Дата: 24.02.2022 19:55

Після вторгнення російських військ на територію України низка міст перейшла в режим комендантської години. Зокрема, його оголосили в Києві та Київській області, Миколаївській, Черкаській області та Дніпрі.

Що таке комендантська година та які обмеження передбачає?

Згідно Закону України "Про правовий режим воєнного стану" ст. 8, п. 5, комендантська година - "заборона перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень".

Комендантська година вводиться в Києві з 22:00 до 7:00

Громадський транспорт у столиці під час комендантської години працювати не буде. При цьому станції метрополітену будуть доступні як укриття в цілодобовому режимі.

Комендантську годину ввели також на території Київської області.

В Дніпрі, Миколаєві та Черкаській області комендантська година діятиме з 22:00 до 06:00. Про це 24 лютого повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

"У цей час буде заборонено перебувати на вулиці і в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень. Їх матимуть виключно працівники підприємств, установ та організацій, що забезпечують життєдіяльність області. Прошу з розумінням до цього поставитися. Це вимушені заходи для вашої безпеки!" - повідомив Олександр Скічко, голова Черкаської ОДА у своєму каналі в Telegram.

Що чекає на порушників порядку

Комендантський патруль має право затримати людину і перевірити документи, щоб з'ясувати, чи може вона перебувати на вулиці в цей час. Патруль також має право встановити причину порушення комендантської години.

У разі необхідності комендантський патруль може проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян.

При умисному опорі може застосувати фізичну силу або спецзасоби.

Які ще повноваження є у коменданта/комендантського патруля

  • Патрульні можуть затримувати та доставляти до відділень поліції осіб, які вчинили або вчиняють інші правопорушення, вилучати знаряддя злочину.
  • Окрім перепусток, патрульні можуть перевіряти й інші документи, щоб підтвердити особу та законність перебування в Україні.
  • Комендантські патрулі можуть використовувати в службових цілях засоби зв'язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їх згодою), підприємствам, установам і організаціям (крім дипломатичних).
  • У разі реальної загрози для життя і безпеки осіб комендант має право тимчасово обмежувати перебування, свободу пересування, в'їзд/виїзд (вхід/вихід) на територію або з території, де введено комендантську годину.
РБК-Україна