Накладення штрафу за розголошення виконавцем комерційної таємниці після припинення укладеного з ним договору є правомірним

Дата: 31.07.2024 10:55

Правова позиція ЄСПЛ у справі «BORONYÁK v. HUNGARY» від 20.06.2024, заява № 4110/20 https://t1p.de/m9dfl

На заявника, актора, було накладено штраф у розмірі близько 26 тисяч євро за розголошення інформації про його гонорар за укладеним з приватною компанією агентським договором. Заявник вважав, що оскільки дію цього договору припинено, а телесеріал, в якому він грав головну роль, фінансувався за державні кошти, то він мав право на надання відповідної інформації журналістам.

ЄСПЛ не погодився із заявником та зауважив, що розкриття інформації, що становить суспільний інтерес, не може оцінюватися незалежно від того, чи був порушений обов'язок зберігати конфіденційність або таємницю.

Положення про нерозголошення не поставило під загрозу доступ громадськості до інформації, адже дані про бюджет телесеріалу було оприлюднено.

Розголошення інформації, отриманої в контексті трудових відносин, може вплинути на приватні інтереси, наприклад, шляхом оскарження діяльності приватної компанії або роботодавця і заподіяння їй, а в певних випадках і третім особам, фінансової та/або репутаційної шкоди. У цій справі національні суди не встановили, що розкриття інформації, про яке йдеться, порушило господарську діяльність компанії. Тим не менш, враховуючи велику кількість залучених осіб, високі витрати, а також значний час і працю, вкладені у виробництво серіалу, компанія мала вагомий інтерес у збереженні комерційної інформації в таємниці. Суд визнав, що конфіденційність була необхідною для здійснення підприємницької діяльності компанії.

Суд погодився із розміром штрафу, накладеного на заявника, з огляду на особливо серйозний характер порушення договірних зобов'язань.

Відповідно, відсутнє порушення ст.10 Конвенції.

ZakonOnline