виконавче провадження

Щодо сплати судового збору у виконавчому провадженні при поданні апеляційної і касаційної скарги

Дата: 13.05.2024 20:20

КСУ визнав неконституційними приписи закону про судовий збір щодо сплати судового збору у виконавчому провадженні при поданні апеляційної і касаційної скарги.

Зазначеними приписами Закону встановлено обов’язок стягувача у виконавчому провадженні сплачувати судовий збір за подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність виконавця за зверненням з апеляційною чи касаційною скаргою на ухвалу судді, постановлену за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність виконавця.

Суддівський крінж: видача дубліката виконавчого листа, втраченого на ТОТ України

Дата: 18.04.2024 09:58

Наказом Міністерства юстиції України від 04.04.2022 №1310/5 «Деякі питання доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження та Єдиного реєстру приватних виконавців України у період воєнного стану» зобов’язано приватних виконавців, які втратили свої паперові виконавчі провадження внаслідок війни, окупації, відновити їх протягом трьох місяців з дня відновлення доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження. Відновлення починається зі звернення до суду за видачею дубліката втраченого виконавчого документа.

Отримання дубліката втраченого виконавчого документа

Дата: 16.04.2024 11:33

Рішенням Конституційного Суду України від 27 січня 2010 року №3-рп/2010 у справі №1-7/2010 зазначено, що необґрунтована відмова у видачі дубліката виконавчого листа фактично унеможливлює виконання прийнятого судового рішення, яке набрало законної сили.

Любиш кататися, люби і саночки возити: судовий збір у виконавчому провадженні

Дата: 15.04.2024 08:36

Головною метою держави при створенні інституту приватних виконавців було підвищення рівня фактичного виконання рішень суду і інших органів. На думку авторів цієї реформи та державного регулятора однієї матеріальної мотивації приватного виконавця для цього достатньо.

На практиці кожен приватний виконавець стикається з купою проблемних питань, неврегульованих законодавством, які є перешкодою у примусовому виконанні. Однією з проблем є судовий збір.

Строки у виконавчому провадженні на період воєнного стану

Дата: 25.02.2024 16:19

Нещодавно ознайомилась з думкою Міністерства юстиції України щодо дотримання строків боржником подання скарги у виконавчому провадженні.

Згідно до ч. 5 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

Проблемні питання скасування обмежень у виконавчому провадженні

Дата: 23.02.2024 12:12

Дієвим механізмом примусового виконання судових рішень є тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, яке встановлюється за ухвалою суду за поданням виконавця (окрім рішень про стягнення аліментів).

Це обмеження створює певний дискомфорт боржнику, особливо тому, хто перетинає державний кордон.

Щодо правонаступництва у виконавчому провадженні у разі смерті боржника - фізичної особи

Дата: 11.11.2023 11:09

Виконання судового рішення є заключним етапом цивільного процесу щодо захисту порушеного права чи законного інтересу особи, що звернулась до суду за захистом.

Відтак процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні у разі смерті боржника (фізичної особи) є цілком можливим

Зокрема це стосується обов`язку з відшкодування шкоди, що належав спадкодавцю за життя. Цей обов`язок не припинився внаслідок смерті боржника та продовжує існувати.

Юрисдикційність справ щодо оскарження постанови виконавця, якщо заявник не є стороною виконавчого провадження

Дата: 03.10.2023 11:25

 

КЦС вказував на потребу в усуненні виявлених розбіжностей у практиці вирішення ВС питання юрисдикційності справ щодо оскарження постанови та акта державного виконавця про передачу майна стягувачу, у разі якщо заявник не є стороною виконавчого провадження.

Захист прав військовослужбовців, які є боржниками у виконавчих провадженнях: судова практика

Дата: 02.10.2023 18:52

Господарський суд міста Києва захистив права військовослужбовців, які є боржниками у виконавчих провадженнях та зобов’язав міністерства у 30-денний строк усунути недоліки у вказаній сфері.

Фабула справи

Статус виконавчого провадження під час поновлення строку на оскарження судового рішення

Дата: 23.09.2023 17:50

Статус виконавчого провадження під час поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення на підставі якого видано виконавчий документ

18 серпня 2023 року Верховний Суд у складі суддів об`єднаної палати Касаційного господарського суду в рамках справи № 924/90/22 (ЄДРСРУ № 112967145) досліджував питання щодо статусу виконавчого провадження під час поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення на підставі якого видано виконавчий документ.

Підписка на виконавче провадження