виконавче провадження
Виконавчий напис нотаріуса: як з боржника-жертви перетворитися на боржника-месника
Вітаємо в клубі "щасливих" власників виконавчого напису від нотаріуса! Тепер ви офіційно не просто боржник, а об'єкт пильної уваги колекторів. Але не поспішайте пакувати валізи та змінювати ім'я – є способи дати відсіч цій паперовій атаці.
Що таке виконавчий напис нотаріуса?
Це документ, який дозволяє стягувати борг без суду. Але нотаріуси часто припускаються помилок або порушують закон, і ці дії можна оскаржити.
У яких випадках виконавчий напис можна скасувати?
Коли виконавець виносить постанову про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження?
Рішення ВС у справі № 640/12384/21[1] від 30.10.2024 https://t1p.de/3x555
Оскарження постанови виконавця про визначення розміру додаткових витрат: юрисдикція
У постанові від 21.06.2023 у справі № 760/16864/19 ВС у складі колегії суддів КЦС, посилаючись на правовий висновок ВПВС, викладений у постанові від 19.02.2020 у справі № 382/389/17, зазначив, що боржник пред`явив вимогу про скасування постанови виконавця про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження, тому скарга підлягає розгляду в порядку адміністративного, а не цивільного судочинства незалежно від того, яким органом, у тому числі судом якої юрисдикції, видано виконавчий документ, що перебував на примусовому виконанні у виконавця.
Що робити, коли заочно "засудили" за борги і виконавча служба заблокувала рахунки?
Ви заходите в магазин, на касі дістаєте картку, щоб розрахуватися, а рахунок – заблоковано. Виявляється, що суд без вас виніс рішення, визнав боржником чи наклав штраф, а виконавець уже й відкрив провадження.
Адвокат Роман Сімутін пояснив покроковий алгоритм дій у такому випадку.
Рішення суду першої інстанції – ще не остаточне і його можна оскаржити. Головне – не допустіть дуже поширену помилку та не просіть апеляцію зупинити виконавче провадження. Адже цей суд не вправі розглядати такі питання!
Смерть боржника - фізичної особи не є підставою для повернення виконавчого документу без виконання
Смерть боржника - фізичної особи не є підставою для повернення виконавчого документу стягувачу (кредитору) без виконання
15 квітня 2024 року Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 759/14126/14-ц, провадження № 61-18553св23 (ЄДРСРУ № 118393401) досліджував питання щодо смерті боржника - фізичної особи, як підстави для повернення виконавчого документу без виконання.
Щодо сплати судового збору у виконавчому провадженні при поданні апеляційної і касаційної скарги
КСУ визнав неконституційними приписи закону про судовий збір щодо сплати судового збору у виконавчому провадженні при поданні апеляційної і касаційної скарги.
Зазначеними приписами Закону встановлено обов’язок стягувача у виконавчому провадженні сплачувати судовий збір за подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність виконавця за зверненням з апеляційною чи касаційною скаргою на ухвалу судді, постановлену за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність виконавця.
Суддівський крінж: видача дубліката виконавчого листа, втраченого на ТОТ України
Наказом Міністерства юстиції України від 04.04.2022 №1310/5 «Деякі питання доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження та Єдиного реєстру приватних виконавців України у період воєнного стану» зобов’язано приватних виконавців, які втратили свої паперові виконавчі провадження внаслідок війни, окупації, відновити їх протягом трьох місяців з дня відновлення доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження. Відновлення починається зі звернення до суду за видачею дубліката втраченого виконавчого документа.