По справі щодо суддів Окружного адмінсуду Києва будуть ще підозри - ГПУ

Дата публікації: вт, 08/06/2019 - 20:23

Як повідомила речниця ГПУ Лариса Сарган на своїй сторінці в Фейсбук у справі про ймовірне зловживання та тиск на Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) суддями Окружного адміністративного суду міста Києва є набагато більше епізодів, ніж той, що був оприлюднений суспільству.

Генпрокурор Юрій Луценко в свою чергу наголосив, що це - одна з найрезонансніших справ за останні два роки, під час якої протягом 7 місяців проводилися негласні слідчі розшукові дії (записи розмов) в кабінетах суддів.

Луценко сказав, що 4 підозри є і вони не останні.

«У цей та наступний тиждень ми вивчимо можливість вручення підозр іншим учасникам схеми тиску на ВККС. Зокрема, йдеться про посадових осіб судової адміністрації, офісу омбудсмена та ряду інших органів влади та інших суддів, які були втягнуті в ймовірно незаконні схеми. Також будуть проведені слідчі дії та експертиза голосів, які були записані в рамках проведення прослуховування службових кабінетів», - зазначив Юрій Луценко.

Генпрокурор наголосив, що відпрацьовуються інші епізоди, не пов’язані з ВККС, де інші посадові особи як попередньої, так і нинішньої влади фактично намагалися в ручному режимі використовувати Окружний адміністративний суд для прийняття тих чи інших потрібних їм політичних та економічних рішень.

Юрій Луценко також пообіцяв розсекречувати епізоди, які поки що залишаються засекреченими, аналізувати їх, і в разі достатності підстав оголошувати підозри по іншим епізодам, не пов’язаним з ВККС.

Очільник ГПУ наголосив, що ключова подія в календарі відбудеться вже наступного тижня.

«До кінця цього тижня ми ймовірно передамо у Вищу раду правосуддя (ВРП) подання про запобіжні заходи стосовно 4-х суддів, котрим оголошено підозри. Тільки після дозволу ВРП вони підуть до суду. У суді ми будемо клопотати про запобіжний захід – відсторонення їх від займаної посади. Це буде головним сигналом – чи готова вся судова система до адекватної оцінки дій своїх колег», - резюмував Юрій Луценко.

відео / фото