Українцю, засудженому до страти в Малайзії, скасували вирок і відпустили на батьківщину

Дата публікації: чт, 01/23/2020 - 14:48

Громадянин України, учасник шоу «Х-фактор» та «Битва хорів» Роман Золотарьов, якого у Малайзії засудили до смертної кари через повішання, повернувся в Україну, а його смертний вирок скасували. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Завдяки спільним зусиллями Офісу Омбудсмана та українським дипломатам смертний вирок Роману Золотарьову було скасовано. Він вже повернувся на Батьківщину та зустрівся зі своїм батьком», - зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман уточнила, що Роман Золотарьов поїхав до Бразилії на заробітки, але у квітні 2017 р. мав повернутися до України через раптове скасування домовленостей з роботодавцем.

вирокНа прохання незнайомих осіб, Роман погодився доправити до Лаосу валізу з речами, попередньо переконавшись, що там дійсно були лише речі. Проте, під час пересадки у міжнародному аеропорту м. Куала-Лумпур був затриманий митними органами Малайзії, а вже 29 березня 2019 р. Вищий суд м.Шах-Алам, засудив громадянина України до смертної кари.

«Відразу після винесення вироку до мене звернувся батько Романа за допомогою – розпочалася боротьба за долю нашого громадянина. Були проведені телефонні розмови з консулом Посольства України у Малайзії, підготовлені листи та звернення у відповідні правозахисні інституції Малайзії. Я також особисто зверталась до Голови комісії Малайзії з прав людини Тану Шрі Разалі Біну Ісмалілу з проханням сприяти звільненню українця», - повідомила Людмила Денісова.

Уповноважений також подякувала дипломатичному корпусу, який долучився до звільнення українця, та зазначила, що Офіс Омбудсмана продовжує роботу щодо звільнення громадян України, які постраждали від торгівлі людьми у всьому світі.

 

За інформацією прес-служби Уповноваженого ВР з прав людини

відео / фото