Напередодні року боротьби України проти російської агресії Генасамблея ООН ухвалила безпрецедентно важливе рішення — запропоновану Україною резолюцію, яка закликає рф зупинити бойові дії та вивести свої війська з України, а також закріплює основні положення української «формули миру».
За резолюцію проголосували 141 з 193 країн-членів країн, 7 висловилися проти, ще 32 утрималися.
Серед країн, які проголосували "проти" - КНДР, Еритрея, Білорусь, Малі, Нікарагуа, росія та Сирія.
У резолюції, зокрема, йдеться про те, що ООН:
- Закликає дотримуватися принципів Статуту ООН, які лежать в основі досягнення всеосяжного, справедливого та надійного миру в Україні.
- Підтверджує свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води.
- Знову заявляє про свою вимогу до рф негайно, повністю та беззастережно вивести всі свої озброєні сили з території України в її міжнародно визнаних кордонах.
- Закликає всі сторони дотримуватися міжнародного права, в тому числі щодо ставлення до військовополонених та захисту цивільного населення.
- Наголошує на необхідності утримуватися від того, щоб зазнавали нападів, знищувалися, переміщалися або приходили в непридатність об'єкти, які є необхідними для виживання цивільного населення.
- Закликає до негайного припинення нападів на критично важливу інфраструктуру України та будь-яких навмисних нападів на цивільні об'єкти, включаючи житлові будинки, школи та лікарні.
- ООН заявляє про необхідність притягнути до відповідальності винних у скоєних на території Україні злочинів шляхом проведення належного, справедливого та незалежного розслідування та реалізації судового переслідування на національному чи міжнародному рівні.
Як голосували в ООН:
В свою чергу Китайське МЗС опублікувало анонсований власний так званий "мирний план" щодо врегулювання війни росії проти України.
Він з'явився на сайті МЗС Китаю.
Оприлюднений документ складається з 12 пунктів:
- Повага до суверенітету всіх країн
- Відмова від "менталітету холодної війни"
- Припинення військових дій
- Відновлення мирних переговорів
- Вирішення гуманітарної кризи
- Захист цивільного населення та військовополонених
- Забезпечення безпеки атомних електростанцій
- Зменшення стратегічних ризиків
- Сприяння експорту зерна
- Припинення "односторонніх санкцій"
- Підтримка стабільності промислових ланцюгів і ланцюгів поставок
- Сприяння післявоєнній відбудові.
Крім того в документі акцкнтується, на важливості підтримання зустрічних кроків Москви і Києва на користь якнайшвидшого відновлення прямого діалогу, поступового зниження напруженості ситуації і повного припинення військових дій.