Відповідно до оновленого Порядку військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів приймання на роботу, а також взяття на персональний військовий облік (процедура, яка проводиться на підприємстві) призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік.
Під час оформлення на роботу роботодавець повинен перевірити наявність військово-облікового документа у військовозобов'язаних осіб:
- для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
- для резервістів – військовий квиток.
Окрім цього, роботодавці зобов'язані вести облік військовозобов'язаних на підприємствах незалежно від форми власності. Обов'язок здійснювати військовий облік на підприємстві покладається на керівника, який, своєю чергою, призначає відповідальну за це особу (осіб).
Технічно ведення обліку здійснюється шляхом заповнення списків персонального військового обліку в паперовій або електронній формі. Відомості вносяться на підставі даних із паспорта громадянина України і військово-облікового документа.
Списки ведуться за наступними групами:
- перша – список персонального військового обліку військовозобов'язаних (резервістів) офіцерського складу;
- друга – список персонального військового обліку військовозобов'язаних (резервістів) рядового, сержантського та старшинського складу;
- третя – список персонального військового обліку військовозобов'язаних та резервістів з числа жінок;
- четверта – список персонального військового обліку призовників.
Щороку підприємства повинні надсилати до центрів комплектування списки військовозобов'язаних.