прийняття на роботу

Чи є правомірним оформлення трудових взаємовідносин шляхом видання лише наказу про прийняття на роботу?

Дата: 26.06.2024 09:58

Чи є правомірним оформлення трудових взаємовідносин роботодавця з працівником шляхом видання наказу про прийняття працівника на роботу (не укладати трудовий контракт з працівником, а тільки шляхом видання наказу на прийом на роботу)? Та чи можливо укласти трудовий контракт з працівником в електронній формі, за допомогою електронного підпису?

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі виконання ним робіт/наданні послуг на підставі ЦПД?

Дата: 20.03.2024 11:39

Чи потрібно подавати повідомлення про прийняття працівника на роботу у разі виконання робіт (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору?

Відповідає Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці.

Отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людини з інвалідністю можна через портал Дія - Мінцифра

Дата: 16.02.2024 10:17

Роботодавці, які найняли людину з інвалідністю, можуть одержати через портал Дія компенсацію за облаштування її робочого місця.

Як зазначили в Міністерстві цифрової трансформації України це значно спростить та пришвидшить процес отримання фінансової допомоги, а також мотивуватиме компанії працевлаштовувати осіб з інвалідністю та забезпечувати їм комфортні умови праці.

Чи можуть чоловіки влаштуватись на роботу без військового квитка?

Дата: 04.04.2023 09:47

Відповідно до ст. 24 КЗпП, при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний надати роботодавцеві, серед іншого, військово-облікові документи.

Які саме документи повинні надати роботодавцеві громадяни: 

Особливості працевлаштування військовозобов'язаних: які обов'язки у роботодавців за новим порядком

Дата: 21.02.2023 16:14

Відповідно до оновленого Порядку військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів приймання на роботу, а також взяття на персональний військовий облік (процедура, яка проводиться на підприємстві) призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік.

Під час оформлення на роботу роботодавець повинен перевірити наявність військово-облікового документа у військовозобов'язаних осіб:

В яких випадках можуть законно відмовити у прийнятті на роботу?

Дата: 21.09.2022 09:27

Закон забороняє необґрунтовану відмову у прийнятті на роботу. В окремих випадках подібне порушення може призвести навіть до кримінальної відповідальності посадових осіб роботодавця. Як зрозуміти, чи законно вам відмовляють у прийнятті на роботу чи ні?

В деталях розібрався Юридичний порадник для ВПО.

Компенсація роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб - роз'яснення

Дата: 29.04.2022 19:32

Важливо для роботодавців!

За кожну працевлаштовану особу із числа внутрішньо переміщених, за яку роботодавець сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, держава компенсує витрати в розмірі 6500 грн щомісячно.

УВАГА! Повідомлення до ДФС про прийняття працівника на роботу (+документ)

Дата: 26.02.2018 12:15

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Підписка на прийняття на роботу