патрульна поліція

При відсутності у особи будь-яких документів буде адміністративне затримання - голова Нацполіції України Іван Вигівський

Дата: 01.06.2024 10:28

Голова Національної поліції України Іван Вигівський дав інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» в якому розповів про дії поліцейських в умовах посилення мобілізаційного законодавства.

Зокрема, якщо до чоловіка підійдуть поліцейські на виході з магазину і попросять показати військові документи, яких в того немає з собою, бо він просто вийшов в магазин і, припустимо, навіть без телефону то дії правоохоронців в такій ситуації будуть наступними.

Поліція зможе перевіряти документи на вулиці за новою підставою: роз'яснення юристів

Дата: 02.05.2024 13:24

З середини травня поліція зможе спільно з представниками ТЦК вручати повістки, а також затримувати і доставляти громадян до ТЦК, якщо ті порушили правила військового обліку або законодавство про мобілізацію.

Як роз'яснює "Адвокат права" у питаннях вручення повісток посеред вулиці, процедура поки що виглядає так: представник поліції та уповноважена особа ТЦК зупиняють чоловіків, перевіряють документи і виписують "на коліні" повістку, або в найгіршому випадку – "трамбують в бусік" так званого "ухилянта".

Поліцейським хочуть заборонити тримати радар TruCAM в руках

Дата: 13.02.2024 21:08

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 10441, яким хочуть заборонити поліції ручне використання технічних засобів.

Зокрема, законопроєкт передбачає, що технічні засоби для здійснення фіксації швидкості руху транспортних засобів повинні бути розміщені лише стаціонарно вмонтованим способом. 

Натомість, ручне використання технічних засобів не допускається.

Поліцейські склали протокол на водія за ст. 130 але суд визнав їх дії провокацією: деталі справи

Дата: 12.10.2023 12:59

В одному з районних судів міста Дніпро розглядалась цікава справу про адміністративне правопорушення за ст. 130 Кодексу про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння).

Так, із матеріалів справи, відомо, що у місті Дніпро 18 червня 2023 року в 00:01, тобто на початку дії комендантської години, патрульні поліцейські зупинили Hyundai Getz, який рухався без увімкненого ближнього світла фар.

Суд покарав поліцейських за безпідставне звинувачення водія: судова практика

Дата: 03.10.2023 15:28

Фабула справи:

Працівники поліції зупинили автомобіль, начебто за порушення ПДР. Під час розмови копи запропонували водію пройти огляд на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер». Пояснили це тим, що начебто вони вбачають у нього ознаки алкогольного сп’яніння. Водій погодився пройти огляд на місці зупинки. Тест показав результат «0» проміле, тобто відсутність алкоголю в організмі. 

Особливості застосування поліцейськими заходів примусу в умовах воєнного стану

Дата: 08.09.2023 07:52

У мирний час, у визначеному законом порядку та випадках, поліція уповноважена застосовувати такі заходи примусу: фізичний вплив (сила),  застосування спеціальних засобів, застосування вогнепальної зброї.

Поліцейським заборонено застосовувати заходи примусу, не передбачені законом.

Проте в період дії воєнного стану поліцейські мають розширені повноваження на застосування різних заходів примусу. 

Що саме мають право робити поліцейські під час війни, читайте далі.

ДТП у Польщі: який порядок дій та що робити якщо попали в дорожньо-транспортну пригоду?

Дата: 31.07.2023 16:47

За даними радіо RMF FM, зараз у Польщі на постійній основі проживає близько 1,3 мільйона громадян України, а 1,5 мільйона біженців подали заявки на отримання номера PESEL.

Тому "Адвокат права" роз'яснює законодавство Польщі та розповідає деталі при дорожньо-транспортній пригоді.

У Польщі усі дорожньо-транспортні випадки поділяються на дві групи:

Рапорт працівника поліції не може слугувати однозначним доказом винуватості особи у вчиненні адмінправопорушення

Дата: 27.04.2023 16:30

Чи знали ви, що рапорт працівника поліції не може слугувати однозначним доказом винуватості особи у вчиненні адміністративного правопорушення? 

Згідно із частиною 2 статті 258 КУпАП протокол не складається у разі вчинення адміністративних правопорушень, розгляд яких віднесено до компетенції Національної поліції, та адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Поліцейські склали протокол за ст. 130 на водія, який вирішив скористатися послугою "Тверезий водій": що вирішив суд?

Дата: 26.04.2023 15:22

Патрульні поліцейські не змогли довести, що правопорушення взагалі мало місце.

Дещо нетипову справу за ч. 1 ст. 130 (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння) Кодексу про адміністративні правопорушення розглянув у квітні Дніпровський районний суди міста Києва.

Як зазначено у матеріалах справи про адміністративне правопорушення, у березні 2023 року патрульні поліцейські склали протокол за ст. 130 щодо водія, який намагався скористатися послугою Driver/Драйвер або «Тверезий водій».

Підписка на патрульна поліція