Підписано Конвенцію про міжнародне співробітництво в розслідуванні та покаранні за злочини проти людяності та воєнні злочини

Дата: 15.02.2024 10:09

Підписано Любляно-Гаазьку Конвенцію про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини.
 
Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.

Так, розпорядженням Президента України від 08.01.2024 № 1/2024-рп заступника Міністра юстиції Ірину Мудру було уповноважено на підписання Любляно-Гаазької Конвенції про міжнародне співробітництво в розслідуванні та притягненні до відповідальності за злочин геноциду, злочини проти людяності, воєнні злочини та інші міжнародні злочини, яке відбулося 14 лютого 2024 року в Палаці миру, в м. Гаага, Нідерланди.

Розробка зазначеної Конвенції була започаткована за ініціативи Аргентини, Бельгії, Монголії, Нідерландів, Сенегалу та Словенії, а участь у розробці взяли більш як 80 держав світу, у тому числі і Україна.

Текст Любляно-Гаазької Конвенції було прийнято 26 травня 2023 року і спрямована вона на сприяння та зміцнення міждержавної співпраці, виходячи з універсального обов’язку держав розслідувати та притягувати до відповідальності за серйозні порушення міжнародного права, не залишаючи їх безкарними.

Надзвичайна актуальність цієї Конвенції для України обумовлюється необхідністю доповнити та підсилити національні дії з розслідування та притягнення до відповідальності за вчинення міжнародних злочинів, кількість яких зростає щоденно.

У Мінюсті зазначили, що приєднання України та інших держав-розробниць до Конвенції дасть змогу забезпечити ефективне співробітництво компетентних органів України під час здійснення кримінальних проваджень з розслідування геноциду, злочинів проти людяності, воєнних злочинів, скоєних на території нашої держави під час російської війни проти України.

Крім того, положення документу передбачають отримання міжнародної правової допомоги і здійснення екстрадиції воєнних злочинців з держав Європейського континенту, Азії, Африки і Південної та Північної Америки.