Польща шукає рішення для працевлаштування українських біженців

Дата: 13.05.2022 21:11

У Польщі запрацювала ініціативна група, завданням якої буде аналіз ситуації з українськими біженцями та пошук шляхів вирішення проблеми їхнього працевлаштування. Члени групи, представники експертної спільноти, бізнесу та держапарату, вже представили прототип дорожньої карти. Зокрема уряду пропонується виділити з бюджету додаткове фінансування для тих підприємств, які найматимуть на роботу українських біженців.

Інші сфери бізнесу також можуть отримати фіндопомогу для створення нових робочих місць. Окрім того, пропонується створити загальнонаціональну базу компетенцій українських біженців у Польщі. Про це розповіли у аналітичному центрі агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Серед основних проблем, на які учасники групи звертають увагу – труднощі з пошуком роботи у великих агломераціях, у той час, як більшість вакансій пропонуються у невеликих містах та селах, пошук житла, оскільки після двох місяців безкоштовного розміщення виникає потреба у самостійному вирішенні житлового питання, та ін.

Ініціатива також передбачає створення спеціальної держструктури, яка буде централізовано моніторити ситуацію та пропонувати рішення. У майбутньому для наших співвітчизників запустять курси вивчення польської мови, а також спеціальну програму інтеграції до польського суспільства для тих, хто вирішить залишитись у республіці.

Ми раніше повідомляли, що експерти Міжнародної організації праці виступили з доповіддю, в якій повідомляється, що з початку російської агресії понад 4,8 мільйона українців втратили свої робочі місця. Крім того, аналітики вважають, що якщо війна триватиме, а руйнування торкнуться ще більше територій нашої країни, втрата робочих місць в Україні в найближчому майбутньому збільшиться до 7 мільйонів.

PaySpace Magazine