Порушення температурного режиму вантажними авто (фурами): що потрібно знати?

Дата: 18.07.2023 14:53

Літня спека впливає не тільки на людей, а й на дороги. Рух великогабаритного транспорту розпеченими шляхами заборонений, оскільки внаслідок попадання прямих сонячних променів, асфальтне покриття доріг розігрівається до 70 градусів і стає м’яке, наче пластилін, тому на дорогах можуть утворюватися колії, напливи та інші деформації. Однак це не зупиняє далекобійників, навіть попри загрозу штрафу за порушення температурних режимів.

Що необхідно знати?

Відповідно до пункту 35 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого Постановою КМУ від 27 червня 2007 року № 879 рух великовагових транспортних засобів може бути заборонено у разі настання погодних умов, за яких можливе пошкодження автомобільних доріг.

Є два види заборон:

1. Встановлені температурні обмеження за рішенням місцевої влади та підтверджені відповідними дорожніми знаками. На цих знаках має бути вказана температура повітря, при настанні якої рух великовагових транспортних засобів забороняється.

За порушення цих знаків – штраф 340 грн. (ч.1 ст.122 КУпАП).

2. Постійні температурні обмеження, а саме заборона руху в денну пору доби за температури повітря вище +28 С° поширюється на транспортні засоби фактичною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь 7 тонн. Ці обмеження не передбачають обов’язкового додаткового встановлення дорожніх знаків.

Порушення цих правил проїзду передбачає штраф у розмірі 510 грн. (ст. 132-1 КУпАП). Можливе затримання автомобіля на штрафмайданчик (ст. 265-2 КУпАП).

Доказами порушення за цією статтею може бути підтверджена інформація про температуру повітря на зазначеній ділянці дороги. При цьому вага вантажівки може бути зафіксована згідно з даними товарно-транспортної накладної або шляхом фактичного зважування у пункті габаритно-вагового контролю.

Адвокат права