Правила будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки

Дата: 05.06.2023 08:38

 

Питання:

У підприємця є атракціонна техніка і він зобов’язаний підтримувати її в робочому стані. Тож як налагодити безпечну експлуатацію атракціонної техніки?

Відповідь:

Облік, утримання у справному стані, експлуатація, нагляд та технічне обслуговування атракціонної техніки повинні здійснюватися роботодавцем відповідно до вимог Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, які затверджено Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 01.03.2006 №110 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 квітня 2006 р. за №405/12279 (далі – Правила)

Відповідно до пункту 10.1 Правил, суб'єкти господарювання, які мають намір експлуатувати атракціони, віднесені до атракціонів підвищеної небезпеки а також дитячі механізовані атракціони, мають отримати дозвіл територіального органу з нагляду за охороною праці. Атракціони підвищеної небезпеки перелічені в пункті 3.1.3 Правил.

Суб'єкт господарювання, який експлуатує атракціони, забезпечує їх утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації належного обслуговування, технічного огляду та ремонту; виконує вимоги до обслуговувального персоналу, забезпечує його навчання та інструктажі.

Південне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці