Прем‘єр-міністр України розповів про етапи відновлення пошкоджених під час війни об'єктів

Дата: 09.06.2022 09:22

В Уряді провели наради за участі міністрів, народних депутатів та представників Офісу президента щодо заходів із відновлення України.

Про деталі розповів Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, на першому етапі (fast recovery) передбачено відновлення об'єктів, які отримали незначні пошкодження та які можливо та доцільно ремонтувати вже зараз. Мова йде, наприклад, про критичні об'єкти й об'єкти соціальної інфраструктури, такі як школи та лікарні.

Держава у співфінансуванні з місцевою владою має відновити електро-, водо-, тепло- та газопостачання, а також транспортну інфраструктуру в деокупованих регіонах. Крім того, напрацьовуються плани швидкого відновлення громад, які можуть бути деокуповані найближчим часом.

Щодо відновлення житла.

Денис Шмигаль повідомив, що в Уряді розуміють, що українці, які повернулись у свої домівки, прагнуть максимально швидко відремонтувати пошкодження. Тому зараз зосереджуються на пришвидшенні фіксації збитків, аби кожен, хто робить наразі ремонт власним коштом, розумів — держава компенсує витрати, щойно західні партнери передадуть Україні арештовані та конфісковані російські активи.

"Міністерству розвитку громад та територій дано доручення в максимально стислі строки визначити єдиний документ, яким фіксуватимуться збитки по кожному будинку й квартирі. А також спростити порядок отримання такого документа. Аби кожен був впевнений — витрати будуть відшкодовані" - зазначив Прем‘єр-міністр України.