У зв'язку з численними зверненнями пенсіонерів, зокрема із числа ВПО, із питаннями про необхідність проходження фізичної ідентифікації, у Мінсоцполітики надали детальне роз'яснення.
Так, до 31 грудня 2023 року ідентифікацію мають пройти виключно внутрішньо переміщені особи, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року.
Це можна зробити наступним чином:
Якщо пенсіонер перебуває на підконтрольній Україні території, – він може відвідати будь-яке відділення Ощадбанку.
Якщо він перебуває за межами України або на тимчасово окупованих територіях, ідентифікацію можна пройти:
-
авторизувавшись в особистому електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису “Дія.Підпис” (“Дія ID”). Його можна створити за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
-
звернувшись до закордонної дипломатичної установи України за отриманням документу про посвідчення факту, що особа є живою. Отриманий документ, разом із письмовою заявою про продовження виплати пенсії, написаною в довільній формі, треба надіслати поштовим відправленням територіальному органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку.
Цю заяву можна також подати через вебпортал електронних послуг ПФУ. До неї необхідно додати якісну скановану копію документу про посвідчення факту, що особа є живою, з використанням електронного цифрового підпису.
У Міністерстві зазначили, що відвідування дипломатичної установи не є обов'язковим і набагато зручніше пройти ідентифікацію за допомогою цифрових інструментів, не виходячи з дому.
Для пенсіонерів, які стали внутрішньо переміщеними особами ПІСЛЯ 24 лютого 2022 р., діють загальні правила фізичної ідентифікації, відповідно до яких, ідентифікація особи підтверджується під час доставки пенсії Укрпоштою особисто, а також уповноваженими банками, раз на рік, під час перерахування коштів людині на її картковий рахунок.
За інформацією Мінсоцполітики