СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон

Дата: 15.11.2023 16:30

СБУ розпочала кримінальне провадження та призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон.

Так, за матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв'ю Ірина Фаріон зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями.

Також, у своїх акаунтах в соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника, що стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Всі ці дії та висловлювання колишньої нардепки викликали хвилю обурення як серед українських захисників та і в суспільстві вцілому. 

Як повідомили в СБУ кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

Наразі ініційовано психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. Досудове розслідування триває.