СБУ встановила особи зрадників, які навели російський «Іскандер» на кафе у с. Гроза, Харківської області

Дата: 11.10.2023 13:18

СБУ встановила особи двох зрадників, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. В результаті ракетного удару наразі підтверджено 55 загиблих.
 
Зловмисниками виявились двоє місцевих жителів – 30-річний Володимир Мамон та його молодший брат 23-річний Дмитро Мамон, які під час окупації регіону перейшли на бік рашистів і отримали «посади» у лавах окупаційного «управління внутрішніх справ військово-цивільної адміністрації Харківської області». Зокрема одного з них призначили «водієм конвойної групи», а іншого – «інспектором дорожньо-патрульної служби».

1


Напередодні звільнення регіону ЗСУ обидва зрадники разом із родинами втекли до росії, де продовжили працювати на користь країни-агресора і за вказівками російських кураторів дистанційно формувати власну мережу інформаторів на підконтрольній Україні території.
 
Зокрема, через месенджери зрадники випитували у людей відомості про дислокацію Сил оборони та масові заходи на території регіону.
 
Було встановлено, що від початку жовтня цього року обидва фігуранти почали збирати інформацію про заплановане перепоховання загиблого українського захисника у селі Гроза. При цьому вони розуміли, що внаслідок ворожої атаки обов'язково загинуть мирні мешканці – їх знайомі з села Гроза, в тому числі й ті, хто надавав їм інформацію.
 
Дізнавшись точну адресу та час проведення мирного заходу, Володимир Мамон передав ці дані російським окупантам.
 
Отримані відомості рашисти використали для здійснення прицільного удару по українському селу із застосуванням ОТРК «Іскандер М».
 
Внаслідок російського ракетного удару загинуло 55 мирних жителів, серед яких – малолітня дитина (остаточна кількість жертв ще не встановлена)
 
Наразі, на підставі зібраних доказів слідчі СБУ склали обом фігурантам підозри за ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України, а злочинні дії Володимира Мамона додатково кваліфіковані за ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 438.