Що робити і як забрати автомобіль, поміщений на спецмайдан

Дата: 29.01.2022 11:34

Розглянемо випадок у кримінальному провадженні, наприклад, ДТП, хоча даний підхід застосовується і до іншого вилученого майна.

Ви отримали ухвалу суду та дозвіл слідчого про повернення автомобіля. На крилах щастя приїжджаєте на спецмайдан, вручаєте директору (він же одночасно ФОП) документи на повернення авто, подумки стрибаєте в салон, а тут бац! – облом. Директор дає реквізити та просить оплатити послуги евакуатора, стоянку автомобіля та його переміщення. При цьому всім без винятку говорить стандартні фрази: принтер не працює, виписати рахунок не можу, перекидайте кошти і забирайте. Чек, на менше ніж 3 500 грн за місяць, ще ніколи не бачив.

Практично у всіх випадках люди сперечаються, викликають поліцію, яка приїжджає туди, як на роботу й через годину їде геть, прикинувшись шлангами, типу це не в їх компетенції. Самі розумієте чому так.

Переважна більшість людей сплачують кошти, але є категорія громадян, яка цього не робить. І суть цієї публікації в тому, щоб ви повірили в те, що навіть в нашій корумпованій країні можна поставити всіх на своє місце. Так, цей шлях складний, але дієвий, правда, доведеться трошки поборотися і потерпіти.

Коротко про теоретичний блок – підґрунтя правомірності повернення вам автомобіля безоплатно. Відповідно до чинного законодавства майно, після рішення суду, повинно бути повернуто НЕГАЙНО. Обов’язок покладається на слідчого (маю декілька роз’яснень судів), а витрати несе орган, на зберіганні якого знаходиться вилучене майно. В інші байки не вірте (все ті ж роз’яснення судів). Із законодавчою базою розібралися, ми праві на всі 100%.

А як це діє практиці? Ніяк, безоплатно, без «ударів по зубах» повернути авто НЕМОЖЛИВО.

Тобто є вибір:

  1. Сплатити, забрати авто і потім судитися за повернення коштів, чого ніхто не робить.

  2. Вдягнути рукавиці, ні, краще голіруч провчити наглих слідчого та директора спецмайданчика.

Якщо ви обрали другий варіант, дійте у такому порядку:

  • На спецмайданчик ви повинні приїхати зі слідчим. Але у 90 % випадків останні туди не виїжджають, тож ви письмово повідомляєте про час виїзду.

  • По прибуттю на місце пред’явіть директору ухвалу суду та дозвіл слідчого. Виконувати її директор відмовиться та буде вимагати сплати коштів. Ви викликаєте слідчо-оперативну групу (СОГ), увага! не поліцейський екіпаж, а СОГ і пишете заяву про вчинення злочину, а саме вимагання коштів і невиконання рішення суду. Про даний факт повідомляєте слідчого, який надав дозвіл на повернення авто. Епопея може затягнутися на декілька годин, але у половині випадків результат буде позитивний або ж, як мінімум, серйозно зіб’єте суму.

  • Якщо ж ви принципово відмовилися сплачувати, а автомобіль не повернули – одразу подавайте до суду скаргу на бездіяльність слідчого по неповерненню майна. Запевняю, скарга розглядається дуже швидко і майже завжди задовольняється. А це вже червона картка. Визнання бездіяльності та невиконання рішення суду – однозначний кримінал для слідчого. І тут починаються торги, будуть пропонувати варіанти повернути автомобіль, оплативши мінімальну вартість стоянки, або тільки послуги евакуатора і т. д. Обирати вам. Я завжди ставлю максимальну вимогу. У 90 % випадків протягом декількох днів ви однозначно повернете авто.

  • А що робити, якщо потрапили у 10%? Я називаю таких слідчих безстрашними. Останньому все одно доведеться повернути авто, але через примус відкриття кримінального провадження ДБР. Правда, перед тим як подавати заяву в ДБР, спробуйте сходити на прийом до прокурора. Як не дивно, я зустрів лише одного прокурора якому було фіолетово до подібних речей, а от решта виявилися на своєму місці й результат був позитивним.

Ви запитаєте, а як же забрати авто, якщо слідчий не дає дозвіл? – Виключайте перших два пункти.

Адвокат Роман Сімутін