Скорочення розміру субсидій на комунальні послуги не планується — Мінсоцполітики

Дата: 10.01.2024 13:07

Скорочення розміру субсидій на житлово-комунальні послуги в Україні не очікується.

Про це повідомила перший заступник міністра соціальної політики Дарія Марчак.

"Субсидія – найбільш живий інструмент соціальної підтримки, він дуже жваво реагує на зміну всіх показників. Після зростання соціальних виплат збільшиться розмір доходів громадян, і якщо не буде змін щодо тарифів, це може означати, що родина має більше доходів. А формула з надання субсидій розраховується таким чином, щоб не більш як 15% доходів витрачалися на комунальні послуги", — зазначила Марчак.

Водночас вона додала, що субсидія також реагує і на зміну тарифів, і в разі будь-якої зміни витрат родини на ЖКГ субсидія перераховується для того, щоб адекватно допомагати сім'ї.

"В цілому я хотіла б заспокоїти: точно не передбачається скорочення розміру субсидій, не передбачається скорочення фінансування на субсидії, а навпаки, на 2024 рік у нас передбачено збільшення видатків на житлово-комунальні субсидії в державному бюджеті", — запевнила чиновниця.

Також вона додала, що на 2024 рік передбачається індексація пенсій. Точний розмір буде розраховано виходячи з показників макроекономіки на середину лютого але, попередньо, очікується зростання приблизно на 13%.

За словами заступника міністра проблем із фінансуванням соціальних видатків бути не повинно, хоча не можна виключати жодного сценарію. Вона зазначила, що в ситуації, коли соціальні видатки фінансуються за рахунок допомоги міжнародних партнерів, дуже важливо, щоб виплати були максимально адресними й надходили тим людям, які їх дійсно потребують.