Способи захисту права керівника товариства на звільнення за власним бажанням

Дата: 24.03.2023 09:09

ВС вказує на ускладнений процес розірвання трудових відносин за заявою керівника товариства про звільнення за власним бажанням, оскільки без призначення іншої особи це може призвести до блокування діяльності товариства.

На думку ВС для належної реалізації свого права на звільнення за власним бажанням керівник товариства має не тільки написати заяву про звільнення за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України та подати / надіслати її роботодавцю, а й за власною ініціативою як виконавчий орган товариства скликати загальні збори учасників товариства, на вирішення яких поставити питання щодо свого звільнення.

У випадку відсутності рішення загальних зборів учасників товариства про звільнення з метою захисту своїх прав керівнику надано можливість звернутися до суду. Проте належним та ефективним способом захисту у такому випадку буде не вимога про визнання трудових відносин припиненими (визначення юридичного факту), а вимога припинити такі трудові відносини за рішенням суду, які (трудові відносини) будуть припинені саме з дати набрання судовим рішенням законної сили (що дає можливість товариству доводити інші підстави звільнення).

ВПВС в ухвалі від 15.03.2023 https://reyestr.court.gov.ua/Review/109646094 визнала такі обгрунтування ВС достатніми для прийняття та призначення справи № 127/27466/20 до розгляду.

Адвокат Михайло Гуцал