Статус УБД для представників добровольчих формувань територіальних громад: розроблено порядок надання

Дата: 19.05.2022 14:59

Статус учасника бойових дій військовослужбовцям видає Міноборони та відповідні структури, а категорією добровольців займається Міністерство у справах ветеранів України. Наразі розроблено Порядок надання УБД членам добровольчих формувань територіальних громад.

Про основні деталі процесу розповів перший заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун під час інформаційного марафону національних телеканалів, повідомляє Оперативна Служба Новин.

О. Порхун зазначив, що з перших днів повномасштабного збройного вторгнення РФ до України мільйони українців стали на захист рідної країни у лавах ЗСУ, інших силових структур, Тероборони, а також у складі добровольчих формувань територіальних громад, куди увійшли цивільні особи, які виявили бажання захищати свою державу.

Також, Верховна Рада змінами до Закону «Про основи національного спротиву» надала можливість членам добровольчих формувань тергромад виконувати завдання із захисту України не лише в межах своєї територіальної громади, а й боронити державу безпосередньо на лініях бойових дій.

Тому у Міністерстві розробили Порядок, яким і керуватиметься міжвідомча комісія з надання статусу УБД.

«Коротко про порядок. Це буде звернення від трьох сторін: безпосередньо командира добровольчого підрозділу, в якому доброволець проходив службу. Клопотання командира Територіальної бригади, до сил якої входить добровольче формування. І також клопотання керівника територіальної громади, на базі якої було створено дане добровольче формування. І два свідчення військовослужбовців, з якими доброволець виконував завдання із захисту нашої держави», – розповів перший заступник Міністра у справах ветеранів України.

Відповідно до Закону України №2121 від 15 березня 2022 року міністерством було підготувлено зміни до деяких постанов КМУ, яким буде врегульовано механізм надання відповідного статусу членам добровольчих формувань територіальних громад. Документ вже погоджено з органами центральної виконавчої влади.