Питання:
Будь ласка, допоможіть розібратися з банальною проблемою. Я мати двох дітей, з чоловіком ми розлучені, він раніше сплачував аліменти, а зараз не платить бо пиячить, його батьки постійно захищають свого сина, та обзивають мене, говорять, що я корислива, бажаю тільки грошей… Батьки мого чоловіка підприємці, мають достаток. Колись чула, що за таких обставин можна перенаправити аліменти на діда та бабу. Скажіть, будь ласка, це можливо?
Відповідає Інформаційний простір ТОВ ПРАВО ЛЮКС:
Дуже шкода, що Ви опинилися у таких тяжких життєвих обставинах. Ми підготували відповідь, впевнені, що вона буде корисною для Вас. Ваше бажання захистити права своїх дітей є НОРМАЛЬНИМ!
Відповідно до статті 265 Сімейного кодексу України баба, дід зобов'язані утримувати своїх малолітніх, неповнолітніх внуків, якщо у них немає матері, батька або якщо батьки не можуть з поважних причин надавати їм належного утримання, за умови, що баба, дід можуть надавати матеріальну допомогу.
Також статтею 272 СКУ визначено розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім'ї та родичів, і строки їх стягнення, а саме:
1. Розмір аліментів, що стягуються з інших членів сім'ї та родичів на дітей і непрацездатних повнолітніх осіб, які потребують матеріальної допомоги, визначається у частці від заробітку (доходу) або у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів суд бере до уваги матеріальний та сімейний стан платника та одержувача аліментів.
2. Якщо позов пред'явлений не до всіх зобов'язаних осіб, а лише до деяких з них, розмір аліментів визначається з урахуванням обов'язку всіх зобов'язаних осіб надавати утримання. При цьому сукупний розмір аліментів, що підлягає стягненню, не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи зазначене, скажемо, що Ви на вірному шляху, звертайтеся до суду. Впевнені, що рішення суду буде на Вашу користь, але радимо трохи зачекати. Справа у тому, що 26.01.2022 року прийнятий ЗУ про внесення змін Сімейного кодексу, а саме планується змінити редакцію ст. 172 та збільшити відсоток, що підлягає стягненню з 30% на 50%. Насьогодні поки без змін.