РРО

Програмні РРО: реєстрація, штрафи, УКТ ЗЕД у чеку з 1 серпня 2020 року

Дата публікації: чт, 08/06/2020 - 11:44

 

1 серпня 2020 року набули чинності Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 128-IX від 20.09.2019 та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 129-IX від 20.09.2019 в частині  використання суб’єктами господарювання для реєстрації розрахункових операцій програмні РРО, як альтернативу класичним РРО.

Чи будуть супермаркети видавати паперові чеки з 19 квітня — відповідь ДПС

Дата публікації: чт, 02/20/2020 - 11:13

В ДПС відреагували на майбутню новацію із електронними чеками, яка чекає із 19.04.2020 р. супермаркети та торгові точки, які перейдуть на програмні РРО.

Платник податку прагнув отримати відповідь на питання, чи можливо не видавати паперовий розрахунковий документ при роздрібній торгівлі продуктами харчування у супермаркетах, які застосовуватимуть електронний розрахунковий документ.

Як ФОП застосовувати РРО після 19.04.2020

Дата публікації: ср, 02/19/2020 - 13:55

Чому саме 19 квітня? Закони №128 і №129 починають діяти через 6 місяців після опублікування, тобто з 19.04.2020 р.

До 30 вересня 2020 року ФОПи на єдиному податку I групи, а також II — IV груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн, можуть не застосовувати РРО. Крім тих, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також продають лікарські засоби та вироби медичного призначення.

Увага! З 19 квітня 2020 року розширюється коло платників, які зобов'язані використовувати касові апарати

Дата публікації: чт, 01/30/2020 - 11:37

Законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» запроваджено нові правила застосування програмних РРО та обов’язкового застосування РРО платниками податків.

Новації в застосуванні РРО (касової техніки) з 19 квітня 2020 року

Дата публікації: пн, 01/20/2020 - 11:26

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» № 128-IX від 20.09.2019 передбачені зміни в порядок застосування РРО, зокрема:

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, із 19.04.2020 року зобов’язані:

- створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання:

Які ФОПи мають застосовувати РРО у 2020 році?

Дата публікації: пт, 01/17/2020 - 12:44

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує, що Закони України від 20.09.2019 р. №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та №129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закони №128 та №129) передбачають зміни у правилах застосування РРО підприємцями - платниками єдиного податку.

Чи потрібен РРО коли підприємство надає власні послуги?

Дата публікації: сб, 12/21/2019 - 20:01

Пунктом 1 статті 9 закону №265/95 передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, зокрема, при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відп

При безналичном расчете надо выдавать чек - глава ГНС

"При безналичном расчете надо выдавать чек"  - сообщил глава Государственной налоговой службы.

Комментарий адвоката о позиции ГНС https://finance.liga.net/ekonomika/no... по поводу РРО.

Получается, что закон коснется всех и даже ФОПов работающих исключительно по безналу?

Перерахування коштів за товар/послугу безналом на поточний рахунок продавця без застосування платіжних карток не потребує РРО

Дата публікації: пн, 11/11/2019 - 17:06

Державна податкова служба продовжує роз’яснювати положення Закону України "Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і Закон України № 128 від 20.09.2019 (далі – Закон). Так, якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує застосування РРО.

Застосування РРО платниками єдиного податку - роз'яснення податківців

Дата публікації: пт, 11/01/2019 - 16:53

Законом України від 20.09.2019 року  № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129) внесено  ряд змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) щодо особливостей застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) платниками єдиного податку.

Так, з 19.04.2019 року згідно з п. 296.10 ст. 296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

відео / фото