У повістці має стояти підпис особи, якій вона призначена - рішення суду

Дата: 07.05.2024 09:55

Норми поки що чинного законодавства вимагають, щоб повістка була вручена особисто і підписана особою, якій вона призначена.

Повістка має відривну частину розписку про те, що повістка про виклик у визначений час до відповідного районного (міського) ТЦК, одержана певним громадянином із засвідченням його особистим підписом (Додаток 11 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487).

У розглядуваній справі від отримання повістки позивач відмовився, про що було складено акт та зачитана повістка вголос при свідках, в той же день позивач написав заяву власноруч про те, що він відмовляється від отримання повістки. Трохи згодом за справою про адміністративне правопорушення була винесена постанова та накладено стягнення у вигляді штрафу 5100 грн.

Але суд цю постанову скасував. "Адвокат права" розповідає чому.

Повістка на ім’я позивача не містить підпису останнього про її отримання.

Відповідачем не доведено в установленому порядку наявності в діях позивача обов’язку явки до ТЦК, а відтак, і складу правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 210-1 КУпАП.

Постанову про накладення адміністративного стягнення суд визнав протиправною та скасував.

Нагадуємо, що новий закон про мобілізацію встановлює нові вимоги до повістки, але справи розглядаються за законодавством, що було чинне на момент виникнення спірних правовідносин. Тому ця практика ще чимало часу буде актуальною.